Zrinjski teško stradao kod kuće, Sparsi slavili u Čačku u produžetku, Ivanov dobar u slavlju MZT-a

Branimir Korać • četvrtak, 27.09.2018.

Osim pobjede Splita protiv Vršca, odigrana su još četiri susreta prvog kola Druge ABA lige, a dobar start imali su Dynamic, MZT, Sparsi i Lovćen...

Košarkaši mostarskog Zrinjskog upisali su ružan poraz na startu sezone u Drugoj ABA ligi, potpuno ih je nadigrao Dynamic koji je u gostima slavio 73:50. Konačni rezultat sve otkriva, šut iz igre Zrinjskog na samo 35 posto, 20 izgubljenih lopti, slobodna bacanja na tek 50 posto, teško se moglo nešto više protiv ionako kvalitetnog protivnika.

Već na poluvremenu bilo je visokih 43:22 za goste, a razlika je nastavila rasti i u drugom dijelu. Dušan Kutlešić upisao je 16 poena, a Miloš Glišić 14 uz devet skokova. Kod domaćina Aleksandar Todorović, koji je upravo iz Dynamica došao u Zrinjski, ubacio je 15 poena uz 13 skokova, a Aleksandar Sokolović dodao je 11 poena.

MZT je prošle sezone ispao iz elitnog dijela ABA lige, a u nju će se pokušati vratiti kroz ovo natjecanje. Krenuo je dobro, u Skoplju je svladao Helios s 92:79. Domaćin je manje griješio, početkom drugog poluvremena preuzeo je kontrolu nad susretom i do kraja je mirno odrađivao posao.

Andrija Bojić predvodio ga je s 22 poena i pet skokova, James Woodard dodao je 19 poena i pet skokova, a Ive Ivanov 13 poena uz sedam skokova. U sastavu Heliosa Miroslav Pašajlić ubilježio je 18 poena, a Miha Fon 17.

Novak u ligi Sparsi iz Sarajeva slavili su u gostima protiv Borca u Čačku s 84:80. Do pobjede su došli u produžetku nakon što je Radovan Đoković u završnici poravnao na 72:72. U produžetak je bolje ušao domaćin koji je poveo 78:73, a nakon toga Sparsi rade seriju 9:0 i do kraja uspješno čuvaju prednost.

Predvodili su ih Adin Vrabac s 20 poena, sedam skokova i pet osvojenih lopti te Draško Albijanić sa 17 poena i pet skokova. Lovro Mazalin za 12 minuta ostao je bez poena s tri skoka. Kod Borca Radovan Đoković završio je s 23 poena i šest skokova dok je Svetozar Stamenković dodao 14 poena i 13 skokova.

Neizvjesno je bilo i u Cetinju gdje je Lovćen ugostio Rogašku i tijesno slavio 72:71. 30 sekundi prije kraja Milutin Đukanović tricom je odveo Lovćen do vodstva nakon čega Rashun Davis nije pogodio za tri poena i domaćin je odnio pobjedu.

Loš šut za tri poena 5/29 skupo je stajao Rogašku koju su predvodili Davis s 23 poena i pet skokova te Vašl s 12 poena i pet skokova. Kod pobjednika Aleksa Popović imao je 17 poena i šest skokova, Mašan Vrbica 13 poena, a Miloš Popović 11 poena i sedam skokova.