Vodeni sportovi

Splitski Jadran lakoćom protiv Alphena i do trećeg kruga kvalifikacija za Ligu prvaka

Jan Šneler • nedjelja, 30.09.2018.

Nakon što je splitski Mornar napravio dobar posao u kvalifikacijama za Eurokup, još jedan splitski klub rutinski je odradio treće kolo kvalifikacija za Ligu prvaka...

Splitski Jadran potvrdio je ono što se očekivalo - plasman u posljednji krug kvalifikacija za vaterpolsku Ligu prvaka. Nakon pobjede protiv Pays d'Aixa, Jadran je gotovo osigurao prolaz dalje i trebao je samo to potvrditi protiv nizozemskog Alphena.

Nizozemci nisu na razini Jadrana i to je bilo vidljivo od samih početaka. Dobro su otvorili utakmicu splitski vaterpolisti, no Alphen se nije predavao i pogotkom u posljednjim sekundama prve četvrtine smanjio rezultat na 3:2. Početkom druge četvrtine, Nizozemci su došli do izjednačenja, no onda je Jadran ipak dao gas više i vrlo brzo došao do lijepe prednosti od tri pogotka razlike.

U drugom dijelu, splitski vaterpolisti ipak su odlučili riješiti pitanje pobjednika i onemogućiti Alphen da iskoristi njihovu ležernost. Fantastično je izgledao Jadran u tim trenucima i s rezultatom 12:5 ušlo se u posljednjih osam minuta utakmice. Do kraja susreta, Jadran je iskoristio još malo slabosti Nizozemaca i s 7:18 zaključio susret.

Po tri pogotka za Jadran postigli su kapetan Anđelo Šetka, Boris Popović, Zvonimir Butić, Marin Delić i Željko Kovačić, dok su za Alphen dva pogotka postigli Jacopo Mandolini i Dejan Inđić.

Iako je preostao još dvoboj Ferencvarosa i Pays d'Aixa, možemo slobodno ustvrditi kako je Jadran osigurao prolazak dalje i u trećem krugu kvalifikacija borit će se direktno s talijanskom Bresciom za ulazak u Ligu prvaka.