Vodeni sportovi

Uvjerljivi Mornar napunio mrežu Neukoelln Berlina

Jan Šneler • nedjelja, 30.09.2018.

U trećem kolu kvalifikacija Eurokupa Mornar je bez većih problema slavio protiv Neukoelln Berlina i osigurao nastup u tom europskom natjecanju...

Kao što se i očekivalo, vaterpolisti splitskog Mornara nisu imali nikakvih problema protiv slabašnog Neukoellna iz Berlina. Nakon važne pobjede protiv talijanske Savone, Mornaru je ova pobjeda donijela jednu od prve dvije pozicije i plasman u Eurokup.

Vaterpolisti Mornara sjajno su otvorili utakmicu i odmah pokazali kako žele što brže riješiti pitanje pobjednika. Već nakon prve četvrtine rezultat je bio 0:6 što je dovoljan pokazatelj sjajne predstave Mornara. U nastavku utakmice preostalo je samo rutinsko odrađivanje posla.

Nisu splitski vaterpolisti posustajali s pritiskom i odličnom igrom te su vrlo sigurno došli do visoke pobjede 4:15. Najbolji je bio Rino Burić koji je postigao četiri pogotka, dok je Marin Vrdoljak ostvario učinak od tri zgoditka. Kod Neukoelln Berlina najbolji je bio Maximilian Sturz s dva gola

U skupini B u kojoj se nalazi Mornar, preostao je još susret Marseillea i Savone. Trenutno je prvoplasirana neporažena francuska momčad, dok je Savona na trećem mjestu s tri boda.