Vodeni sportovi

Vaterpolisti Jadrana upisali vrlo važnu pobjedu protiv Aixa

Branimir Korać • nedjelja, 30.09.2018.

Splitski Jadran došao je na korak do plasmana u sljedeću fazu kvalifikacija Lige prvaka vaterpolista. Na kvalifikacijskom turniru u Aixu svladao je domaćina i u zadnjem kolu tražit će potvrdu drugog mjesta...

I prije početka kvalifikacijskog turnira u Francuskoj znalo se da će dvoboj protiv Aixa biti ključan i da će Jadran u njemu morati tražiti pobjedu ako misli proći dalje. Ferencvaroš je daleko najjači u kvalifikacijskoj skupini, Alphen je slabiji od Aixa i Jadrana, stoga je taj dvoboj odlučivao.

Kao što se i očekivalo, bio je težak i neizvjestan, no Jadran je ipak došao do pobjede 12:11 i odlične pozicije uoči posljednjeg kola.

Dugo nitko nije imao dva pogotka prednosti, a onda su Francuzi na početku drugog poluvremena poveli s 9:7. Održavali su prednost od dva gola do tri i pol minute prije kraja kada Anđelo Šetka smanjuje zaostatak, zatim Željko Kovačić poravnava, a 55 sekundi prije kraja Marin Delić postiže gol koji Jadranu donosi pobjedu.

Šetka je postigao tri pogotka, a po dva su zabili Ante Visković i Delić. Kod Aixa Ugo Crousillat postigao je četiri pogotka.

U posljednjem kolu Jadran danas od 11 sati igra protiv Alphena nakon čega Aix igra protiv Ferencvaroša.