Vodeni sportovi

Primorje lako s Nijemcima, Mornar do velike pobjede protiv Savone

Mihaela Bradovski • petak, 28.09.2018.

Započeli su i kvalifikacijski turniri LEN Eurokupa, a prvog dana hrvatski predstavnici Mornar i Primorje bili su uspješni i upisali pobjede...

Primorje je domaćin jedne od kvalifikacijskih skupina, a nastup u kvalifikacijama otvorio je pobjedom. Prvi protivnik bio je Duisburg kojeg su Riječani svladali s 9:5.

Presudili su završnica prve i druga četvrtina kada je Primorje napravilo seriju 4:0 i pobjeglo na 4:2. Imali su Riječani na početku posljednje četvrtine i vrlo visokih 9:3, a u završnici susreta Dennis Eidner i Jan Bakulo smanjili su na konačnih 9:5.

Jedini s dva pogotka kod domaćina bio je novopridošli australski reprezentativac Timothy Putt, a u njemačkom sastavu također jedini s dva postignuta gola bio je Jan Bakulo.

U drugom kolu Primorje igra protiv Partizana koji je očekivano poražen od vrlo jakog OSC-a iz Budimpešte sa 17:7.

Vrlo zadovoljni mogu biti u Mornaru koji je slavio protiv Savone sa 6:5. Savona je ujedno i domaćin ovog kvalifikacijskog turnira, no Mornar je odigrao odličnu utakmicu i zaslužio pobjedu.

Od početka Splićani su izgledali dobro i na poluvremenu su vodili s lijepih 4:1. Kada je Marin Vrdoljak sedam minuta prije kraja povisio na 6:2, činilo se da je pitanje pobjednika riješeno, ali Savona je uspjela smanjiti na 6:5 i unijeti neizvjesnost u završnici. Ipak su gosti sačuvali vodstvo i upisali veliku pobjedu.

Vrdoljak je predvodio Splićane s dva gola, a u domaćim redovima po dva pogotka postigli su Lorenzo Bianco i Kristijan Milaković.

Glavni konkurent Mornaru u borbi za prvo mjesto tako postaje Marseille koji je pregazio Neukoelln iz Berlina s 15:0. Mornar protiv Marseillea igra u drugom kolu.