Split slavio u Beogradu protiv Dynamica

Jan Šneler • srijeda, 03.10.2018.

U drugome kolu ABA 2 lige, Split je upisao drugu pobjedu protiv beogradskog Dynamica...

Split je odlično otvorio ovosezonsku ABA 2 ligu. Nakon pobjede na domaćem terenu protiv Vršca, Splićani su upisali novu pobjedu u drugom kolu. Na gostovanju u Beogradu Split je bio bolji od Dynamica.

Tijekom cijelog susreta Split je bio bolja momčad te je kontrolirao tijek utakmice. Nakon prve četvrtine, gosti su imali minimalnu prednost koju su dodatno povećali u drugoj dionici utakmice. Imali su u više navrata Splićani po sedam koševa prednosti, no domaći su uspjeli spriječiti potpuno odvajanje i smanjiti na prihvatljivih pet koševa zaostatka s kojim su otišli na odmor.

Nakon poluvremena, Split je došao i do velikih devet koševa prednosti, no još jednom Dynamic se vratio i došao na korak do izjednačenja. Ipak, u ključnim trenucima Split je uspio zadržati prednost i ući u posljednju četvrtinu s pet koševa prednosti.

U posljednjoj dionici susreta, Splićani su izdržali sve pritiske domaćih i uz manje poteškoće uspješno zaključili susret te slavili sa 72:78. Najbolji je bio Mauro Veljačić s 15 poena, četiri skoka i četiri asistencije. Kod Dynamica, Danilo Ostojić postigao je 14 koševa i dodao tome sedam skokova te dvije asistencije.