Bahčešehir pobjedom otvorio tursku Super Ligu

Jan Šneler • petak, 05.10.2018.

Pobjedom na domaćem terenu protiv Afyon Belediyespora, Bahčešehir je na najbolji način otvorio tursku Super Ligu...

Ovog vikenda igraju se utakmice prvog kola turske košarkaške Super Lige, a natjecanje su otvorili Bahčešehir i Afyon Belediyespor. Uspješnija je bila domaća momčad rezultatom 88:79.

Iako konačni rezultat može zavarati, Bahčešehir nije imao lagan posao večeras. Tijekom većeg dijela susreta gosti su bili vrlo ravnopravni i konstantno prijetili favoriziranim domaćinima. U prvoj i drugoj četvrtini momčadi su se međusobno izmjenjivale u vodstvima, no ipak je na odmor domaća momčad otišla s minimalnom prednošću, 32:31.

Nakon poluvremena, Bahčešehir ipak uspijeva kapitalizirati bolju igru i doći do osjetnijeg vodstva. Imali su domaći nekoliko puta i po devet koševa prednost, a u posljednjih deset minuta ulaze s vodstvom 60:53. U posljednju četvrtinu domaći su katastrofalno ušli i Afyon Belediyespor je poveo sa 61:62.

Krizu je Bahčešehir uspio nakratko prekinuti, no još dva puta gosti dolaze u potpuni egal. Ipak, posljednje minute pripale su domaćima koji čak dolaze i do dvoznamenkaste prednost. Konačno, rezultatom 88:79 upisali su prvu pobjedu u natjecanju.

Odličan je kod domaćih bio Joaquin Colom s 32 poena, dok je Andy Rautins dodao 17 koševa. Kod gostiju, najbolji je bio bivši Cibonaš Earl Calloway s 19 poena.