Vodeći dvojac ostvario nove pobjede, težak poraz Zmaja u Klisu

Ivan Šola • ponedjeljak, 08.10.2018.

Odigrano je sedmo kolo 3.HNL Jug u kojem su vodeći dvojac Junak i Neretvanac došli do sigurnih domaćih pobjeda, te se tako odvojili od ostatka konkurencije. Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se igrači Uskoka savladavši BŠK Zmaj 7:1. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti gostujuću pobjedu aktualnog prvaka Croatije u Unešiću, dok je jedina podjela bodova odigrana u Stobreču između domaćeg Primorca i Goška iz Dubrovnika.

Nogometaši Junaka upisali su i sedmu uzastopnu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Primorac iz Biograda 2:0. Igrala se 12. minuta utakmice kada je gostujući igrač Vedran Ješe nespretnom reakcijom poslao loptu u vlastitu mrežu za vodstvo domaćih 1:0. Pitanje pobjednika riješeno je na samom kraju susreta kada je Ivan Jukić postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Neretvanca koji su na domaćem terenu s uvjerljivih 3:0 nadigrali Imotski. Gostujuća mreža zatresla se u 29. minuti kada je Stanislav Vasilj doveo domaćine u vodstvo. Igrala se 64. minuta utakmice kada je Neretvanac zahvaljujući Anti Babiću povećao prednost na 2:0. Pitanje pobjednika odlučeno je u 79. minuti drugim zgoditkom Stanislava Vasilja.

Derbi začelja odigran je u Metkoviću gdje su nogometaši Neretve upisali drugu prvenstvenu pobjedu deklasiravši na domaćem terenu Split s visokih 4:0. Domaćini su u vodstvo došli već u devetoj minuti kada je Šime Erjuac neobranjivo zatresao gostujuću mrežu. Do kraja poluvremena Neretva je zahvaljujući Luki Juričiću povisila prednost na 2:0. Pitanje pobjednika odlučeno je na samom kraju susreta kada su domaćini postigli još dva zgoditka. Prvo je na 3:0 svojim drugim zgoditkom povisio Luka Juričić, da bi tri minute kasnije Dražan Glibo postavio konačan rezultat utakmice 4:0.

Jedina podjela bodova viđena je u Stobreču gdje su domaći Primorac i Gošk iz Dubrovnika odigrali 1:1. U vrlo dinamičnoj i izjednačenoj utakmici podjela bodova je najrealniji ishod između ova dva suparnika. Domaćini su došli u vodstvo u 63. minuti zahvaljujući Nikoli Jurjeviću, dok je gostima bod donio Marin Fadić pet minuta prije kraja utakmice.

Aktualni prvak lige Croatia iz Zmijavaca upisala je novu gostujuću pobjedu savladavši Zagoru iz Unešića 1:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 42. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Luka Knežević.

Za iznenađenje kola pobrinula se momčad Jadrana iz Ploča koja je na gostovanju u Baškoj Vodi iznenadila Uraniju pobijedivši ih minimalnim rezultatom. Uspjeh gostiju znatno je olakšao detalj iz 47. minute kada je domaći igrač Dino Tomas zaradio drugi žuti karton, i ostavio svoju momčad s igračem manje. Samo četiri minute kasnije dosuđen je kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 0:1 bio je Ivan Raič. Do kraja susreta obje su momčadi imale nekoliko prilika, ali se rezultat više nije mijenjao.

Najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu ostvarili su nogometaši Uskoka koji su na domaćem terenu s visokih 7:1 deklasirali goste s Korčule. U jednosmjernoj utakmici domaća je momčad dominirala od prve do zadnje minute, te su zasluženo upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu. Dvostruki strijelac za Uskok bili su Luka Pleština i Josip Zeljković, dok su gostujuću mrežu tresli još Josip Mihovilović, Duje Vrdoljak i Zvonimir Teklić. Utješni pogodak za goste postigao je Nemanja Šešlija na samom kraju susreta.

Do treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Kamena koji su pred svojim navijačima nadigrali Hrvace 2:0. Igrala se 21. minuta utakmice kada je Josip Kilić doveo domaćine u vodstvo 1:0. U vrlo nervoznoj utakmici nije bilo previše prilika, a odluka o pobjedniku pala je na samom kraju susreta. U samoj završnici gosti su se skroz otvorili, što je najbolje iskoristio Marin Vuksan koji je u 94. minuti postavio konačan rezultat utakmice 2:0.