Vinogradar poražen u Dubravi, prva pobjeda Novigrada

Ivan Šola • ponedjeljak, 08.10.2018.

Odigrano je osmo kolo 3.HNL Zapad u kojem se dogodilo par iznenađujućih rezultata. Najviše pozornosti privukla je utakmica u Dubravi gdje je istoimeni domaćin šokirao Vinogradara, nanijevši im prvi prvenstveni poraz. Prvi poraz doživjeli su nogometaši Orijenta na gostovanju u Dugom Selu, te Hašk na gostovanju kod Novigrada koji su tako ubilježili prvu pobjedu. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti čudesni preokret Opatije, te osmi uzastopni poraz Zagreba.

Dramatična utakmica odigrana je na Kantridi gdje je Opatija kao domaćin čudesnim preokretom savladala Zagorec iz Krapine i tako upisala treću prvenstvenu pobjedu. Igrala se 19. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Filip Hanžić. Do kraja poluvremena bolja igra gostiju nagrađena je u 36. minuti kada je Stjepan Poljak lijepim zgoditkom povećao rezultat na 0:2. Igrala se 73. minuta utakmice kada je glavni sudac Jakov Maleš dosudio kazneni udarac za Opatiju, a siguran realizator za 1:2 bio je Danijel Lazić. Kada se očekivalo da će gosti odnijeti sva tri boda u Krapinu, uslijedio je čudesni preokret domaćina. Prvo je u trećoj minuti nadoknade Antonio Pejanović zabio za 2:2, da bi u posljednjim sekundama Anton Baltazar Bogolin poslao loptu u mrežu za konačan rezultat utakmice 3:2.

Do prve domaće pobjede stigli su nogometaši Jadrana iz Poreča koji su pred svojim gledateljima nadigrali Ponikve savladavši ih 3:1. Igrala se 11. minuta utakmice kada je Vlado Berić doveo goste u vodstvo. Ipak do kraja poluvremena domaća se momčad vratila u egal zahvaljujući Vedranu Radmanu. U drugom dijelu Jadran je zaigrao puno bolje, te su zasluženo došli do preokreta. Igrala se 65. minuta kada je Emanuel Valenta zabio za 2:1, a pitanje pobjednika riješeno je u 90. minuti kada je konačan rezultat utakmice 3:1 postavio Robert Vlizlo.

Nogometaši Zagreba upisali su i osmi uzastopni poraz, bolji od njih bili su nogometaši Kurilovca na domaćem terenu pobijedivši ih s minimalnih 1:0. Gosti su uspjeli odolijevati sve do 79. minute kada je Hrvoje Humeljak neobranjivo poslao loptu u mrežu gostujućeg čuvara Ante Kneževića.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Španskom gdje je u kvartovskom derbiju Maksimir savladao istoimenog domaćina 4:2. Gosti su u vodstvo došli u 22. minuti kada je Matko Budan iskoristio kiks domaće obrane. Do kraja poluvremena Špansko je u potpunosti preokrenulo rezultat u svoju korist. Prvo je u 43. minuti Josip Šignjedec zabio za 1:1, da bi samo dvije minute kasnije za 2:1 gostujuću mrežu zatresao Karlo Zebić. Gosti se vraćaju u egal u 53. minuti zahvaljujući Marinu Tomšiću. Za novi pogodak čekala se 67. minuta kada je Filip Fumić doveo Maksimir u novo vodstvo. Konačan rezultat utakmice 2:4 postavio je Matko Budan svojim drugim zgoditkom u 89. minuti.

Jedna od zanimljivijih utakmica u kolu odigrana je u Dugom Selu gdje je istoimeni domaćin iznenadio Orijent nanijevši im prvi prvenstveni poraz. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se već u petoj minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Karlo Darojković.

Još jedan derbi odigran je u Trnju gdje su nogometaši Krka iznenadili istoimenog domaćina pobijedivši ga 2:1. Mreže su mirovale sve do 50. minute kada je domaći igrač Antonio Marić nespretno reagirao, te poslao loptu u vlastitu mrežu za 0:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 70. minuti kada je Karlo Josipović povisio vodstvo Krka na 0:2. Do kraja susreta domaća je momčad uspjela samo ublažiti poraz, konačan rezultat 1:2 postavio je Antonio Marić u 89. minuti.

Do minimalne pobjede stigli su nogometaši Jaruna koji su u vrlo izjednačenom susretu s minimalnih 1:0 porazili Vrbovec. Jedini pogodak na utakmici postignut je na samom kraju prvog dijela kada je Marko Tadić iskoristio neopreznost gostujuće obrane, i zatresao mrežu za veliku pobjedu Jaruna.

Za iznenađenje kola pobrinula se Dubrava koja je na domaćem terenu u derbiju kola savladala favorizirani Vinogradar 2:1. U odličnoj utakmici s puno prilika s obje strane, domaća se momčad pokazala nešto spretnijom, te su na kraju zasluženo slavili. Igrala se deveta minuta susreta kada je Mirko Šugić doveo Dubravu u vodstvo. Gostima je trebalo samo četiri minute da dođu u egal zahvaljujući Igoru Prijiću. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 42. minuti kada je Marin Mudražija neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat 2:1.

Do prve prvenstvene pobjede došli su nogometaši Novigrada koji su u dramatičnoj utakmici savladali Hašk 2:1. Igrala se 18. minuta utakmice kada je glavni sudac Ivan Marinčević dosudio kazneni udarac za Novigrad, a siguran realizator za 1:0 bio je Dino Radetić. Deset minuta kasnije Ivan Zelenika trese domaću mrežu za 1:1. Kada se činilo da će domaća momčad opet ostati bez pobjede, u drugoj minuti sudačke nadoknade Saša Urošević neobranjivo šalje loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.