Petar Jenjić • četvrtak, 11.10.2018.

Odigrana su prva četiri susreta prvog kola Eurolige u kojima nije bilo prevelike drame. Moskovski CSKA nije imao problema s Barcelonom, kao ni madridski Real s Darušafakom, dok je do pobjede stigao i Panathinaikos protiv Maccabi Tel Aviva...

U novu euroligašku sezonu pobjedom je krenuo moskovski CSKA koji je bez većih problema bio bolji od Barcelone. Ruska momčad na domaćem je terenu slavila rezultatom 95:75, u utakmici koju je prelomila odličnom drugom četvrtinom koju je dobila s 30:12, a u drugo poluvrijeme ušla s 22 koša viška (51:29).

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Cory Higgins s 18 poena i pet skokova, Nando De Colo dodao je 17 koševa i pet skokova, a Will Clyburn 13 poena i devet skokova.

Barcelonu je predvodio Kyle Kuric s 15 koševa, Ante Tomić za osam minuta ostvario je učinak od šest poena (2/4 za dva, slobodna bacanja 2/2) i četiri skoka.

Najnapetije bilo je u Ateni gdje je Panathinaikos s 89:84 bio bolji od Spahijinog Maccabi Tel Aviva. Dobra završnica treće i početak četvrte četvrtine bili su ključni za grčku momčad koja je od zaostatka 67:64 povela s 82:71. Prednost do kraja nije ispustila.

Matt Lojeski s 20 koševa i pet skokova predvodio je Panathinaikos do pobjede, Keith Langford ubacio je 13 poena, dok je Thanasis Antetokounmpo dodao deset koševa. Potrebno je izdvojiti Nicka Calathesa i njegovih osam koševa i 14 asistencija.

Najraspoloženiji u gostujućim redovima bio je Scottie Wilbekin s 24 poena i osam dodavanja, dok je Michael Roll dodao 15 koševa.

Jako dobru utakmicu odradio je i Anadolu Efes koji je slavio u gostima kod Bayerna sa 90:71. Sve osim prve dionice bila je jednosmjerna ulica. Turska momčad na poluvremenu je imala sedam koševa viška (44:37), a razlika je do konca treće četvrtine narasla na nedostižnih +22 (72:51).

Napadački vrlo izjednačenu tursku momčad predvodio je Brock Motum s 14 koševa, dok je Shane Larkin dodao 13 poena i pet asistencija. Kruno Simon dodao je tri poena (1/3 za tricu) i dva skoka za 13 i pol minuta na terenu.

Najbolji je u redovima Bayerna bio Nihad Đedović sa 17 poena, dok je Stefan Jović dodao 15 koševa, pet asistencija i pet ukradenih lopti.

Napadački vrlo učinkovita utakmica odigrana je u Madridu gdje je Real sa 109:93 bio bolji od Darušafake. Domaćin je dominirao većim dijelom utakmice, a kako je vrijeme odmicalo bilo je jasno kako iz ovog dvoboja kao pobjednik može izaći samo jedna momčad.

Real je do pobjede predvodio Anthony Randolph sa 16 koševa, dok je Jaycee Carroll dodao 14 poena. Ray McCallum predvodio je goste s 18 poena, šest skokova, šest asistencija i tri ukradene lopte.