Liga prvaka, skupina B, 5. kolo, 14.10.2018, 17:00 h
Motor Zaporožje 35:27 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb potpuno podbacio u Zaporožju, Motor lakoćom do prve pobjede

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.10.2018.

Rukometaši PPD Zagreba odigrali su vrlo loše u Zaporožju i upisali težak poraz od Motora. Ukrajinci su tako upisali prve ovosezonske bodove, a Lino Červar ima puno toga za prigovoriti svojim igračima...

Vjerojatno najlošiju utakmicu ove sezone odigrali su rukometaši PPD Zagreba koji su gostovali u Zaporožju i protiv prosječnog domaćeg Motora upisali ružan poraz 35:27. Motor u prva četiri kola nije imao niti jedan osvojen bod, a onda je pregazio Zagrebaše i to lakoćom.

Ogroman broj pogrešaka u obrani i napadu kod gostiju definitivno je pomogao Motoru. Iskusni Bjelorusi Baris Puhouski i Maksim Babičev radili su nered u Zagrebovoj obrani, a u napadu neke izgubljene lopte u igri sedam na šest dovele su do laganih golova za domaćina i to u trenucima kada se u biti susret prelomio na stranu Motora.

Nije počelo tako loše, u prvih 15 minuta Zagreb je na krilima Josipa Božić-Pavletića i Ivana Sršena izgledao bolje, vodio je 9:6, ali nakon tog dobrog ulaska u utakmicu jednostavno je stao, krenule su pogreške i domaćin je napravio preokret.

Serija Motora 5:0 dovela je do preokreta i vodstva domaćina 11:9 i tu je krenuo pad gostiju. U zadnjih pet minuta prvog dijela Zagreb je postigao samo jedan pogodak i to Božić-Pavletić, domaćin njih četiri i na odmor je odnio vodstvo 17:13.

Očekivao se puno bolji nastavak susreta jer je bilo očito da Zagreb uz pravi nastup definitivno može ne samo do povratka u utakmicu već i preokreta, ali samo je nastavio onako kako je igrao u drugoj polovici prvog poluvremena.

Još se u prvim minutama Motor nije uspio odvojiti, ali vrlo brzo uslijedio je potpuni raspad gostiju, tri brza gola Kozakeviča dovršili su posao i Motor je pobjegao na 26:18 te ubio svaku nadu gostiju.

Do kraja susreta bilo je to tek odrađivanje posla, domaćin je na kraju upisao visoku pobjedu 35:27 i to potpuno zasluženu. Zagreb je odigrao loše protiv PSG-a, ali ovo je bilo za razinu lošije i zaslužio je ovakav poraz.

Rijetki koji zaslužuju prolaznu ocjenu su Josip Božić-Pavletić (deset golova), Ivan Sršen (osam golova), Senjamin Burić (četiri gola). Kod domaćina Puhouski je zabio sedam golova, Babičev šest, a Kozakevič pet.