Po dva gola Brozovića i Pavlovića u rutinskom prolazu u četvrtfinale Kupa

Mihaela Bradovski • srijeda, 17.10.2018.

Nijemci ovog tjedna imaju na rasporedu susrete DHP Pokala, a malo je nedostajalo za iznenađenje u susretu osmine finala između Bergischera i Rhein Neckar Löwena koji je Rhein Neckar dobio tek u produžecima...

Rhein-Neckar Löwen teškom mukom izborio je prolaz u četvrtfinale Kupa. U gostima je tek nakon dva produžetka eliminirao Bergischer koji je izdržao 60 minuta, ali u dodatnih deset minuta više nije imao snage.Na kraju regularnog dijela Löwen je imao priliku za pobjedu, međutim Christopher Rudeck obranio je pokušaj Andyja Schmida i otišlo se u produžetke gdje su gosti slavili s 32:29.

Schmid je bio prvo ime susreta s 11 golova, a osam je dodao Mads Mensah Larsen. Kod poraženih Linus Arnesson postigao je sedam pogodaka, a po šest su zabili Arnor Thor Gunnarsson i Maciej Majdzinski.

Problema nije imao Hannover Burgdorf koji je bio bolji od Lemga s 23:17. Domaćin je pobjedu osigurao u drugom poluvremenu kada je dobrom obranom ostavio goste na samo šest golova i na kraju je komotno i mirno stigao do pobjede.

Morten Olsen zabio je šest golova, a dva je dodao Ilija Brozović kod domaćina, a u redovima Lemga Donat Bartok zabio je četiri gola. Vrlo raspoložen na vratima domaćina bio je Urban Lesjak koji je skupio 17 obrana.

Rutinski je do pobjede došao Melsungen koji je glatko slavio u gostima kod Wetzlara s 28:20. Melsungen je definitivno kvalitetniji protivnik od Wetzlara, ali se ipak očekivao bolji otpor domaćina koji nije bio pravi, od početka je imao problema u fazi napada i oprostio se od Kupa.

Melsungen su predvodili Julius Kühn s pet golova i Nebojša Simić s 13 obrana. Domagoj Pavlović dodao je dva pogotka, a Marino Marić jedan. Kod poraženih po pet golova postigli su Maximilian Holst i Tim Rüdiger.

Njemački kup, osmina finala:
Bergischer - Rhein Neckar Löwen 29:32 produžeci (24:24)

16Wetzlar 22574:629-5511
17Minden 23608:714-1067
18Hamm-Westfalen 25648:798-1507