Jan Šneler • subota, 20.10.2018.

Nakon velikih problema i optužbi na različite račune, nogometaši Bayerna konačno su prekinuli crni niz u osmom kolu njemačke Bundeslige...

U osmom kolu njemačke Bundeslige, Bayern kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač uspio je doći do pobjede nakon tri sušna susreta. Dok se Bavarci oporavljaju od crnog niza, njihovi najveći rivali iz Dortmunda nastavljaju s fenomenalnim partijama.

Nakon tjedna prepunog konferencija za novinare, kritika i obrana, bilo je jasno kako Kovač i Bayern danas moraju doći do pobjede. Upravo tako Bayern je i otvorio susret. Vrlo napadački s puno igrača u završnici. Wolfsburg nije besposleno čekao, no Bayernova obrana danas je bila znatno kompaktnija nego ranije.

Nakon pola sata igre konačno su gosti došli do vodstva. Mats Hummels je sjajno proigrao Roberta Lewandowskog koji rutinski zabija za vodstvo Bayerna. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao, no vrlo brzo početkom nastavka Bavarci su povećali vodstvo. Katastrofalno je pogriješio domaći obrambeni igrač koji je u pokušaju da vrati loptu vrataru, poslao prekratku loptu koju je presjekao Lewandowski i drugim pogotkom zapečatio sudbinu Wolfsburga.

Nisu mogli gosti niti danas bez nepotrebnih poteza pa je tako Arjen Robben grubim prekršajem u 57. minuti zaradio drugi žuti karton. Igrača više koristi domaća momčad i u 63. minuti Wout Weghorst smanjuje zaostatak. Ipak, danas je Bayern bio na visini zadatka i u 72. minuti James Rodriguez potvrđuje pobjedu Bayerna.

Trenutno vodeća momčad na tablici, Borussia Dortmund nastavila je s odličnom igrom i protiv Stuttgarta. Gosti su praktički riješili pitanje pobjednika već nakon pola sata igre. Nakon tri minute, Jadon Sancho doveo je Borussiju u vodstvu da bi u 23. minuti Marco Reus zabio za 0:2.

Već u 25. minuti Paco Alcacer zabija treći pogodak i pobjeda Borussije više nije bila upitna. U nastavku susreta gosti su se malo opustili, no Stuttgart to nije uspio iskoristiti. Konačno, u 85. minuti Maximilian Philipp zabija za 0:4 i zaključuje utakmicu.

Hoffenheim za kojeg nastupa Andrej Kramarić bez problema je slavio na gostovanju kod Nurnberga. Iako su gosti bili bolji u svakom segmentu igre, Nurnberg je došao do vodstva već u 18. minuti preko Hanna Behrensa. Trebalo je više od pola sata da gosti izjednače i okrenu stvari u svoju korist.

U 50. minuti izjednačujući pogodak postigao je Reiss Nelson. Isti igrač par minuta kasnije ponovno se upisao u strijelce i donio zasluženo vodstvo Hoffenheimu. Konačnih 1:3 postavio je Adam Szalai u 67. minuti susreta. Kramarić je igrao svih 90 minuta i imao nekoliko odličnih situacija koje nažalost nije uspio pretvoriti u pogodak.

Iako polako izlaze iz opasne zone, nogometaši Bayer Leverkusena nikako da u potpunosti pobjegnu iz donjeg doma Bundeslige. U današnjem susretu protiv Hannovera, spas je došao u posljednjoj minuti susreta. Gosti su došli do vodstva u 25. minuti preko Florenta Muslije. Bayer je ipak uspio izjednačiti u 34. minuti nakon odličnog udarca Larsa Bendera. Napomenimo kako je susret mogao krenuti drugom putanjom da Wendell nije promašio kazneni udarac za domaće u sedmoj minuti susreta.

Nedugo nakon odmora, Martins Felipe odlično se snašao u šesnaestercu i donio novo vodstvo Hannoveru. Felipe se ipak nije previše proslavio jer je tri minute kasnije bio isključen nakon drugog žutog kartona. Ipak, čak i s igračem više, domaći nisu uspijevali izjednačiti i činilo se da će upisati peti poraz ove sezone. Srećom po njih, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Karim Bellarabi odlično je pucao i zabio za konačnih 2:2.

Jedini susret bez pogodaka odigran je u Augsburgu gdje je istoimeni domaćin ugostio RB Leipzig. Gosti su bili bolji tijekom cijelog susreta, no Augsburg je izdržao i upisao važan bod.