Petar Jenjić • subota, 27.10.2018.

Odigrane su posljednje tri utakmice četvrtog kola košarkaške Eurolige, a u nama najzanimljivijoj Ante Tomić bio je među najboljim igračima Barcelone u pobjedi protiv Darušafake. Do nove pobjede stigao je i Žalgiris koji je slavio u gostima kod Panathinaikosa...

Do druge pobjede sezone, a ujedno i druge uzastopne, stigla je Barcelona koja je slavila u gostima kod Darušafake rezultatom 79:71. Uoči posljednjih deset minuta domaćin je imao šest koševa viška (64:58), ali zahvaljujući odličnoj posljednjoj četvrtini, koju je dobila s 21:7, katalonska momčad ipak je uspjela doći do slavlja.

Chris Singleton s 18 poena i pet skokova predvodio je Barcelonu, a nije previše zaostajao ni Ante Tomić koji je dodao 17 koševa (6/10 za dva, slobodna bacanja 5/6), četiri skoka i dvije asistencije za nešto manje od 22 minute na terenu.

Najbolji je kod Darušafake bio Michael Eric sa 17 poena i devet skokova, Stanton Kid dodao je deset koševa.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je u Ateni gdje je nakon produžetka do pobjede protiv Panathinaikosa stigao Žalgiris rezultatom 87:83, čime je stigao na omjer 2-2, koliko ima i njegov večerašnji protivnik.

Imali su gosti i 17 koševa viška tijekom druge četvrtine, ali domaćin se uspio vratiti. Serijom 8:1 stigao je do četiri koša viška (74:70) minutu i pol prije kraja, međutim, nije uspio izdržati do kraja. Šest sekundi prije isteka vremena Brandon Davies ubacio je koš nakon napadačkog skoka i osigurao produžetak. U dodatnih pet minuta Žalgiris se nijednom nije našao u zaostatku te je zasluženo slavio.

Upravo je Davies s 18 poena predvodio goste do pobjede, dok je Thomas Walkup dodao 14 koševa. Nick Calathes s 22 poena i pet asistencija bio je najbolji kod grčke momčadi, Keith Langford dodao je 13 koševa.

Na stopostotnom učinku ostao je moskovski CSKA koji je slavio na gostovanju kod Gran Canarije sa 106:91, prije svega zahvaljujući puno bolje odigranom drugom poluvremenu. Nakon prvih 20 minuta španjolska je momčad imala tri koša prednosti (55:52), još je neko vrijeme držala egal, ali gosti su ipak uspjeli prelomiti utakmicu u svoju korist.

Nando De Colo predvodio je CSKA s 22 poena i šest asistencija, 17 koševa dodao je Cory Higgins, dok je Othello Hunter ostvario učinak od 16 poena i šest skokova.

Najbolji je kod Gran Canarije bio Clevin Hannah sa 17 koševa i šest asistencija, D.J. Strawberry dodao je 16 poena.