Sjajan start Nazora: Zadar pregazio Partizan u Beogradu, briljirao Luka Božić

Branimir Korać • petak, 26.10.2018.

Promjena trenera pokrenula je Zadar koji je upisao prvu ovosezonsku regionalnu pobjedu i to na teškom gostovanju u Beogradu kod Partizana. Ante Nazor pokrenuo je momčad, a briljirao je s 27 poena i devet skokova Luka Božić...

S Alešom Pipanom stvari očito uopće nisu funkcionirale i u Zadru su se odlučili za logičan potez i smjenu trenera. Netko će reći utakmicu-dvije prekasno, a netko će reći na vrijeme, no ono što je sada najvažnije je da je Zadar napokon stigao do prve pobjede u ovoj sezoni ABA lige i to na vrućem gostovanju kod Partizana.

I Partizan je otišao stopama Zadra pa je i on ostao bez trenera. Odmah nakon ovog poraza Nenad Čanak podnio je ostavku, a takav rasplet se kuhao već neko vrijeme jer momčad nije igrala dobro i rezultati nisu bili kvalitetni. Čanak je nakon novog poraza shvatio kako je vrijeme za odlazak i uskoro ćemo saznati tko će krenuti u šok terapiju.

Igokea nadigrala Krku

U ranijem terminu Igokea je ugostila Krku i upisala visoku pobjedu 91:73. Tomislav Zubčić već se isprofilirao kao jedan od glavnih igrača domaćina, a ovdje je upisao 20 poena i sedam skokova. Kod Krke Dino Cinac bio je najefikasniji s 13 poena dok je Paolo Marinelli dodao 12 poena i sedam asistencija.

Iako je u Beograd ispraćen bez velikog optimizma, Zadar je suprotno najavama odigrao vrlo kvalitetnu utakmicu. Nije dopustio domaćinu da rano odmakne i ubije utakmicu, uoči drugog poluvremena preuzeo je kontrolu nad susretom, a sjajno odrađenom trećom dionicom potpuno je slomio otpor domaćina.

Zadrani su postigli dosta laganih koševa, znali su iskoristiti brojne pogreške Beograđana, a u napadu je briljirao Luka Božić za kojeg domaćin nije imao nikakvo rješenje. Mogli su ga zaustaviti jedino prekršajima, no bio je precizan i s linije slobodnih bacanja (7/8) te je i tu kažnjavao domaćina.

Pobjeda je počela domaćinu izmicati sredinom treće dionice kada je Paige tricom smanjio na 60:52, a nakon toga Zadar napravio seriju čak 11:0 i stavio Beograđane u velike probleme.

Igra domaćina bila je potpuno raštimana i ništa nisu mogli Zadranima koji su i u zadnjoj dionici rutinski održavali razliku. Imali su tri minute prije kraja i 23 razlike, a Partizan je u zadnjih dvije i pol minute serijom 12:0 samo smanjio na konačnih 95:85, no nije zaprijetio nekim čudesnim preokretom.

Sjajni Božić upisao je 27 poena uz šut iz igre 10/15 čemu je dodao devet skokova i tri ukradene lopte, a Mario Little upisao je 19 poena. Dobru rolu u napadu odradio je Šime Špralja koji je za 12 minuta ubacio 13 poena uz 2/2 za dva i 3/3 za tri poena.

Kod Partizana Stefan Janković ubacio je 19 poena, a Marcus Paige 16 uz šest asistencija.