Veliki preokret Cedevite i pobjeda protiv branitelja naslova

Petar Jenjić • nedjelja, 28.10.2018.

Košarkaši Cedevite uspjeli su upisati drugu pobjedu sezone u regionalnoj ABA ligi, na domaćem terenu svladali su Budućnost sa 63:58, a ključnu tricu deset sekundi prije kraja ubacio je Domagoj Bošnjak...

Još jednu utakmicu s velikim padom i usponom odigrala je Cedevita. Ipak, za razliku od utakmica protiv Partizana i Lokomotiv Kubana, Cedevita je danas izašla kao pobjednik. Na domaćem terenu svladala je Budućnost sa 63:58 i stigla do druge pobjede.

Vrlo važna pobjeda za zagrebačku momčad koja se jako muči ove sezone, ali danas je naišla na protivnika koji je u sličnoj situaciji. Iako je uspjela slaviti, daleko je to od one igre koja je potrebna za sami vrh prvenstvene ljestvice.

Prvo poluvrijeme bilo je ispod svake profesionalne razine što se tiče Cedevite. Budućnost je dominirala od samog početka, a već je nakon dvije i pol minute imala vodstvo od 10:0. O potpunoj nemoći Cedevite u prvom poluvremenu dovoljno govori podatak o samo 20 zabijenih koševa.

Budućnost je na kraju prvog poluvremena imala 16 koševa viška (36:20), ali kao što je to bio slučaj i u nekim ranijim utakmicama ove sezone, zagrebačka momčad počela se vraćati tijekom drugog poluvremena i opasnije prijetiti.

Na 12 koševa zaostatka smanjila je Cedevita na kraju treće četvrtine (48:36), a u posljednjoj četvrtini razlika crnogorske momčadi sve se više počela topiti. Seriju 15:5 u četvrtoj dionici zaključio je Justin Cobbs koji je ubacio tricu za samo minus dva (53:51), četiri minute prije kraja.

Egal je ostao sve do samog kraja, a deset sekundi prije kraja Cedevita je po drugi puta u kratkom razdoblju stigla do tri koša viška. Tricu za 61:58 ubacio je Domagoj Bošnjak koji je prethodno promašio sva tri šuta izvana.

Domaćin je išao na brzi prekršaj, a nakon što je Nemanja Gordić promašio oba slobodna bacanja, Cobbs je samo potvrdio pobjedu.

Upravo je Cobbs s 23 poena predvodio Cedevitu do pobjede, a ujedno bio i jedini dvoznamenkasti igrač u domaćim redovima. Earl Clark sa 17 poena i sedam skokova bio je najbolji kod Budućnosti.