Petar Jenjić • nedjelja, 28.10.2018.

Zanimljiva večer iza nas je u NBA ligi, a nama najvažnija vijest svakako je odličan Bojan Bogdanović koji je predvodio Indianu do pobjede protiv Clevelanda. Dobru utakmicu odigrao je i Dario Šarić čija je Philadelphia slavila protiv Hornetsa. Na šestom mjestu vječne liste strijelaca od sinoć se nalazi LeBron James koji je prestigao Dirka Nowitzkog....

Niti nakon šest utakmice sezone Cleveland Cavaliersi ne znaju za pobjedu i na korak su od najlošije ulaska u sezonu još od 1995./96. kada su izgubili prvih sedam utakmice. Međutim, to previše ne brine njihove sinoćnje protivnike. Indiana Pacersi vratili su se s gostovanja s pobjedom od 119:107 te su stigli na omjer od četiri pobjede i dva poraza. Tako su nakon visoke pobjede kod Spursa upisali još jedno gostujuće slavlje.

U ranoj fazi četvrte dionice Cavaliersi su smanjili s 15 na šest koševa zaostatka (97:91), ali bilo je to kratkog vijeka. Pacersi su vrlo brzo ponovno preuzeli kontrolu nad utakmicom, napravili su seriju od 8:0, a prednost do kraja susreta nisu ispustili.

Odličan je bio Bojan Bogdanović koji je predvodio Pacerse s 25 poena, tri skoka, dvije asistencije i jednom ukradenom loptom (8/9 za dva, 2/5 za tricu, slobodna bacanja 3/4) za 31 minutu na terenu. Priključio mu se Victor Oladipo s 24 koša i šest asistencija.

Rodney Hood sa 17 poena i pet skokova bio je najbolji kod Clevelanda, Larry Nance Jr. dodao je 15 koševa i 12 skokova. Ante Žižić za tri minute dodao je po jedan poen, jedan skok i jednu asistenciju.

Iako je bio pod upitnikom za nastup na utakmici, Joel Embiid ipak je igrao protiv Charlottea Hornetsa - i to ne samo manju ulogu. Naprotiv, predvodio je momčad do pobjede sa 105:103, treće ove sezone. S druge strane, Hornetsi su pali na omjer 3-4.

Utakmica je bila izjednačena sve do samog kraja kada je Kemba Walker tri minute prije kraja zabio za izjednačenje (99:99). J.J. Reddick uzvratio je tricom na drugoj strani, a Walker je polaganjem smanjio na minimalan zaostatak. Ipak, tricom Roberta Covingtona Sixersi su stigli do, kako se na kraju pokazalo, nedostižna četiri poena viška (105:101).

Embiid je bio najbolji kod Sixersa s 27 poena i 14 skokova, dok je Covington dodao 18 koševa i deset skokova. Dario Šarić za 30 minuta na parketu dodao je 11 koševa, sedam skokova i jednu asistenciju (3/6 za dva, 1/3 za tricu, slobodna bacanja 2/2).

Kemba Walker s 37 poena, šest skokova i šest asistencija predvodio je goste, dok je Miles Bridges dodao 14 koševa.

Do treće pobjede sezone stigli su Memphis Grizzliesi koji na domaćem terenu nisu imali velikih problema s Phoenix Sunsima, u konačnici su slavili sa 117:96. Već do kraja poluvremena Grizzliesi su imali 25 koševa prednosti (68:43), a razliku su do kraja uspješno sačuvali.

Memphis je do pobjede predvodio Marc Gasol s 19 koševa i osam skokova, Mike Conley dodao je 18 poena i sedam asistencija, a Garrett Temple 15 koševa.

Deandre Ayton s 24 poena, osam skokova i pet dodavanja predvodio je Sunse. Četiri minute odigrao je i Dragan Bender koji je dodao po dva poena (1/2 za dva) i dva skoka.

Los Angeles Lakersi upisali su četvrti poraz ove sezone, a noćas su izgubili na gostovanju kod San Antonija. Spursi su do treće pobjede sezone stigli rezultatom 110:106, unatoč povijesnoj večeri LeBrona Jamesa koji je prestigao Dirka Nowitzkog na šestom mjestu vječne ljestvice strijelaca.

Vodili su Lakersi većim dijelom utakmice, sve do posljednjih deset minuta kada je za prvo vodstvo Spursa zabio DeMar DeRozan (93:91). Još su nakratko jednom Lakersi vodili tricom Jamesa (96:95), ali nakon toga ostali su gotovo četiri minute bez poena što su domaćini iskoristili. Iako su gosti još jednom stigli na minimalan zaostatak, Spursi su uspjeli sačuvati prednost.

DeRozan je predvodio Spurse do pobjede s 30 poena, 12 skokova i osam asistencija, dok su po 16 koševa dodali Bryn Forbes i Rudy Gay (deset skokova, pet asistencija).

LeBron James susret je zaključio s 35 poena i 11 skokova, Kyle Kuzma dodao je 15 koševa. Ivica Zubac ponovno nije dobio priliku.

NBA:
Detroit Pistons - Boston Celtics 89:109 (Andre Drummond 18p, 8sk / Jaylen Brown 18p)
New Orleans Pelicans - Utah Jazz 111:132 (Nikola Mirotić 25p, 8sk / Ricky Rubio 28p, 6sk, 12as)
Atlanta Hawks - Chicago Bulls 85:97 (Taurean Prince 16p, 5sk / Zach LaVine 27p, 11sk)
Cleveland Cavaliers - Indiana Pacers 107:119
Philadelphia 76ers - Charlotte Hornets 105:103
Miami Heat - Portland Trail Blazers 120:111 (Goran Dragić 28p, 5sk / Damian Lillard 42p, 7sk, 6as)
Memphis Grizzlies - Phoenix Suns 117:96
Milwaukee Bucks - Orlando Magic 113:91 (Giannis Antetokounmpo 21p, 7sk / Nikola Vučević 16p, 9sk)
San Antonio Spurs - LA Lakers 110:106