Vinogradar petardom pobjegao na plus četiri, derbi kola pripao HAŠK-u

Ivan Šola • ponedjeljak, 29.10.2018.

Odigrano je 12. kolo 3.HNL Zapad u kojem su najviše profitirali nogometaši Vinogradara koji su domaćom pobjedom protiv Vrbovca iskoristili kikseve pratnje Krka i Orijenta, te sada njihova prednost iznosi četiri boda. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljive pobjede Jadrana i Dubrave, a treba istaknuti kako je Zagorec zaustavio veliki pobjednički niz Dugog Sela. U dvoboju zagrebačkih kvartova pobjede su upisali Dubrava i Jarun, dok je kvartovski derbi između Trnja i Ponikvi završio bez pobjednika.

Nogometaši Kurilovca upisali su tek treću prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu vrlo dobru Opatiju. Igrala se deveta minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Anton Baltazar Bogolin. Do kraja poluvremena domaćini su u potpunosti preokrenuli rezultat zahvaljujući dvostrukom strijelcu Mislavu Čunčiću. U nastavku susreta obje su momčadi imale svoje prigode, a pitanje pobjednika riješeno je samom kraju susreta kada je konačan rezultat utakmice 3:1 postavio Juraj Spudić.

Do pete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Jadrana iz Poreča koji su u gostima deklasirali Špansko 4:1. Domaća je momčad bolje ušla u susret, te su već u drugoj minuti preko Josipa Štignjedeca došli u vodstvo 1:0. Nakon toga gostujuća je momčad zagospodarila terenom, te zahvaljujući trostrukom strijelcu Lorenu Mažurinu riješila pitanje pobjednika. Konačan rezultat 1:4 postavio je Vedran Radman u 90. minuti utakmice.

Za veliko iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Zagorca koji su na gostovanju savladali Dugo Selo 3:1. Domaćini su u vodstvo stigli već u prvoj minuti susreta kada je David Žabec neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu. Igrala se 39. minuta kada je gostujući igrač Darko Kunštek zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton. U nastavku susreta očekivalo se da će Dugo Selo riješiti pitanje pobjednika, ali to nije bilo tako. Igrala se 49. minuta kada je Ivan Dominik Rašić nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu za 1:1. Potpuni preokret dogodio se u 69. minuti kada je Matija Smrekar realizirao kazneni udarac za 1:2, da bi na samom kraju susreta konačan rezultat 1:3 postavio Dino Postonjski.

Podjela bodova viđena je u Trnju gdje su u kvartovskom derbiju Trnje i Ponikve odigrali susret bez pobjednika. Domaćini su došli u vodstvo već u drugoj minuti kada je Bruno Špišić neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:0. Igrala se 19. minuta kada je Krunoslav Ćukelj vratio goste u egal 1:1. Do kraja poluvremena Trnje zahvaljujući Marku Bubnjiću dolazi u novu prednost. Konačan rezultat utakmice 2:2 postavio je Grga Štimac u 65. minuti.

Nogometaši Jaruna ubilježili su rutinsku pobjedu nadigravši na domaćem terenu Zagreb 2:0. Igrala se 19. minuta utakmice kada je Kristijan Brčić doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 59. minuti kada je konačan rezultat 2:0 postavio Nenad Herceg.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinula se Dubrava koja je na domaćem terenu u kvartovskom derbiju s visokih 5:0 porazili Maksimir. Epitet igrača utakmice zaradio je domaći napadač Filip Hodak koji je postigao čak četiri zgoditka u sedmoj prvenstvenoj pobjedi Dubrave. Preostali pogodak za domaću momčad postigao je Mirko Šugić.

Još jedna podjela bodova u kolu odigrana je u Novigradu gdje su istoimeni domaćin i Orijent u vrlo zanimljivoj utakmici odigrali bez pobjednika 2:2. Igrala se 26. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Mateo Monjac. U nastavku susreta domaćini su se vratili u egal u 57. minuti zahvaljujući Kurtisu Russelu. Samo dvije minute kasnije svoj drugi pogodak na utakmici postiže Mateo Monjac za novo vodstvo gostiju. Konačan rezultat utakmice 2:2 postavio je Dino Dukađin u 75. minuti.

Derbi kola odigran je na Pešćenici gdje su nogometaši Haška ostvarili šestu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu Krk 2:0. Mreže su mirovale sve do 70. minute kada je Stipe Miloš iz kaznenog udarca doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je deset minuta kasnije kada je Filip Dianežević postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Jastrebarskom gdje su nogometaši Vinogradara s visokih 5:2 porazili Vrbovec. Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon pola sata igre kada su domaćini zahvaljujući dvostrukom strijelcu Igoru Prijiću, Andrei Ottochianu i Marku Bjelanoviću imali velikih 4:0. U nastavku susreta gosti su preko Josipa Sliškovića i Santosa Oliviere smanjili na 4:2, da bi konačan rezultat utakmice 5:2 postavio svojim trećim zgoditkom Igor Prijić u 82. minuti utakmice.