Derbi kola u Opuzenu završio bez pobjednika, uvjerljiva pobjeda Jadrana

Ivan Šola • ponedjeljak, 29.10.2018.

Odigrano je deseto kolo 3.HNL Jug gdje je najviše pozornosti bilo posvećeno derbiju kola u kojem su Neretvanac i Neretva odigrali susret bez pobjednika. Do minimalnih pobjeda stigli su biogradski Primorac i Uskok, dok su uvjerljive pobjede ostvarili Urania i Jadran iz Ploča. U ovome kolu su odgođene dvije utakmice, Croatia i Kamen svoju će utakmicu odigrati 06.11. dok će dan kasnije kolo upotpuniti Junak i Primorac iz Stobreča.

Teže od očekivanog nogometaši Primorca iz Biograda ostvarili su šestu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu posljednjeplasirani BŠK Zmaj 1:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 55. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Luka Vodopija.

Za najuvjerljiviju pobjedu u ovome kolu pobrinuli su se igrači Jadrana koji su na domaćem terenu s visokih 4:0 ispratili Hrvace. Mreže su mirovale sve do 32. minute kada je Abel Kalfić doveo domaću momčad u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je na isteku sat vremena igre kada su Marijan Šuto i Mihovil Šutalo u razmaku od tri minute povisili prednost Jadrana na 3:0. Konačan rezultat utakmice 4:0 postavio je svojim drugim zgoditkom Abel Kalfić u 70. minuti.

Sedmu prvenstvenu pobjedu ostvarili su nogometaši Uskoka koji su na gostovanju u Dubrovniku savladali domaći GOŠK 1:0. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se već u 11. minuti kada je Stjepan Vuković neobranjivo poslao loptu u mrežu domaćeg vratara Dalibora Kristića. U nastavku susreta domaćini su svim silama nastojali izjednačili, ali rezultat se više nije mijenjao.

Do šeste prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Uranije koji su na gostovanju u Parku mladeži s visokih 0:3 deklasirali Split. Gosti su u vodstvo došli u 49. minuti kada je grešku u domaćoj obrani iskoristio Mario Zebić i poslao loptu u mrežu za 0:1. Pitanje pobjednika riješeno je u 71. minuti kada je na 0:2 povisio Josip Žižić, a do kraja susreta u listu strijelaca upisao se još Karlo Vidović za konačan rezultat utakmice 0:3.

Derbi začelja odigran je u Gospinom Dolcu gdje su Imotski i Zagora iz Unešića u vrlo uzbudljivoj utakmici podijelili bodove. Mreže su mirovale sve do 70. minute kada je Juan Manuel Varea doveo domaći sastav u vodstvo. Kada se očekivalo da će Imotski uzeti sva tri boda, u zadnjim sekundama susreta gosti dolaze do izjednačenja zahvaljujući Ivanu Rodiću.

Derbi kola odigran je u Opuzenu gdje su u županijskom srazu Neretvanac i Neretva podijelili bodove. Neretvanac je bolje ušao u susret, te su u 20. minuti preko Ante Mihaljevića došli u vodstvo. Samo četiri kasnije gosti poravnavaju rezultat preko Adela Ajkunića. Igrala se 56. minuta utakmice kada je Neretva u potpunosti preokrenula rezultat u svoju korist kada je grešku u domaćoj obrani iskoristio Luka Juričić. Kada se očekivao sudački zvižduk za kraj utakmice, u posljednjim sekundama susreta Bruno Jelavić neobranjivo šalje loptu u gostujuću mrežu za 2:2.