Nexe bez problema protiv Vojvodine za držanje koraka sa Zagrebom

Mihaela Bradovski • srijeda, 31.10.2018.

Hrvatski dvojac drži vrh ljestvice SEHA lige. PPD Zagreb je u utorak bio bolji od Železničara, a Nexe je nadigrao drugog srpskog predstavnika Vojvodinu...

Nexe je ostvario zacrtano i upisao je novu pobjedu u SEHA ligi. U Našicama je ugostio Vojvodinu te potvrdio kako ima bolju momčad. Našičani su slavili 29:23 te upisali i šestu pobjedu u SEHA ligi čime su se bodovno izjednačili se PPD Zagrebom na vrhu ljestvice, a hrvatski dvojac ostavio je iza sebe Vardar koji je dan ranije izgubio u Brestu od Meškova.

Novosađani su izdržali do sredine prvog poluvremena u rezultatskom egalu, ali nakon toga domaćin je počeo stvarati razliku i do kraja susreta čuvao je prednost.

Dva gola Buvinića te jedan Šipića donijeli su Nexeu seriju 3:0 za bijeg na 8:4, Vojvodina je šest minuta ostala bez gola i nakon toga više nije uspjela uhvatiti potpuni priključak. Nexe je u svakom trenutku imao potpunu kontrolu nad susretom i najbliže što su Novosađani uspjeli se približiti bilo je u nekoliko navrata na tri gola zaostatka.

Posljednji put to se dogodilo šest minuta prije kraja kada je Grozdanić iz sedmerca smanjio na 24:21, nakon toga Nexe postiže četiri pogotka zaredom i zaključuje priču.

U sastavu Hrvoja Horvata istaknuli su se Marko Buvinić s devet golova i Mihailo Radovanović s 11 obrana. Kod gostiju Miloš Grozdanić postigao je sedam golova, a Bojan Perović upisao 13 obrana.