Meškov Brest 35:20 Vardar Skoplje
Vardar Skoplje

Meškov teško porazio drugu momčad Vardara

Jan Šneler • utorak, 30.10.2018.

U sedmom kolu SEHA Gazprom lige, makedonski Vardar došao je na gostovanje u Brest u potpuno izmijenjenom izdanju te doživio jako težak poraz...

Osim što regionalna SEHA Gazprom liga ima veliki problem zbog rasporeda koji je prezgusnut u odnosu na reprezentativne obveze, dodatni problem je ozbiljnost momčadi koje sudjeluju u natjecanju. Nakon što je Meškov prvih nekoliko kola igrao praktički s rezervnom postavom i glatko gubio, danas je Vardar došao na gostovanje s drugom ekipom.

Nije niti Meškov bio kompletan, ali protiv ove momčadi Vardara nikakvih problema nije imao. Nakon uvodnih nekoliko minuta, pa čak i vodstva Vardara od 1:4, domaći su preuzeli kontrolu i vrlo brzo došli do ogromne prednosti. Na poluvrijeme su otišli s vodstvom 19:9, a koliko je tužno sve to bilo pratiti govori činjenica da je posljednjih devet minuta završilo rezultatom 7:0.

U nastavku susreta Meškov je dodatno povećao prednost, dominirao u svakom segmentu igre i na kraju slavio s velikih 35:20. Kod domaćih je najbolji bio Simon Razgor sa šest pogodaka, dok je za Vardar Janja Vojvodić postigao pet poena. U dresu Meškova nastupili su Šime Ivić i Sandro Obranović. Ivić je postigao dva gola, dok se Obranović nije upisao u listu strijelaca.

Ovom pobjedom Meškov je došao do omjera 4-3, dok je Vardar upisao drugi poraz ove sezone. Ipak svakim sljedećom ovakvom utakmicom postavlja se smisao regionalne lige, a u konačnici i njena ozbiljnost.