Liga prvaka, skupina B, 6. kolo, 03.11.2018, 17:30 h
Nantes 23:20 RK Zagreb
RK Zagreb

PPD Zagreb sjajno krenuo pa ipak izgubio na gostovanju u Nantesu

Mihaela Bradovski • subota, 03.11.2018.

PPD Zagreb nije uspio iznenaditi u gostima Nantes iako je odigrao fantastičnih prvih 15 minuta, dugo držao domaćina na jednom pogotku, no kasnije su Francuzi proigrali i upisali 23:20 pobjedu...

Sastav Line Červara na najbolji je mogući način startao u dvoboj šestog kola. S Nyokasom u sastavu momčad Nantesa dugo se tražila u napadačkoj fazi, pa je tako svoj drugi pogodak postigla tek nakon 18 minuta igre. Za to vrijeme Zagrebovi su rukometaši stigli do 6:2 vodstva.

U zaostatku od četiri zgoditka domaći su rukometaši bili i nakon prvog pogotka Qerimija, za tada 9:5, no s ulaskom Lazarova, koji je u svega nekoliko napada postigao tri zgoditka, te vratara Sifferta, sastav Thierryja Antija polako se vraća u igru.

Izjednačenje je stiglo u posljednjoj minuti prvog dijela, kada je iza Kastelica pogodio Tournat, ali zahvaljujući Mrakovčiću Zagreb prvu dionicu dvoboja ipak završava u plusu.

Taj kraj prvog dijela kao da je dao nagovijestiti u kojem će se smjeru kretati nastavak. Dok su početkom drugog poluvremena Horvat i Bičanić pronalazili rješenje za domaću obranu Zagrebaši su se držali u priključku.

No nakon Horvatova pogotka u 38. minuti za 15:14 s gostujuće strane slijedi pogreška za pogreškom, isključenje Mandića, promašeni sedmerci te promašene izgledne prilike Horvata, Kontreca te Božića Pavletića i malo po malo Nantes stiže do prednosti od tri zgoditka s kolikom se razlikom susret i završava.

U pobjedničkom sastavu pet je zgoditaka postigao Kiril Lazarov, jednako koliko i Horvat u Zagrebovom dresu. Domaći su vratari, Dumoulin i Siffert zajedno skupili devet obrana dok je s druge strane Urh Kastelic zaustavio 12 protivničkih šuteva.