Branimir Korać • petak, 09.11.2018.

Okončano je šesto kolo Eurolige, a Barcelona je uz još jednom raspoloženog Antu Tomića nastavila niz pobjeda. Do pobjede i dalje ne može podgorička Budućnost koja je ponovno poražena...

Vrlo dobra utakmica odigrana je u Vitoriji gdje je Fenerbahče izborio pobjedu 74:72. Domaćin je utakmicu izgubio u zadnjih nekoliko minuta, još je u zadnjoj minuti imao vodstvo 70:69, ali s linije slobodnih bacanja Fenerbahče je napravio preokret i otišao do 74:70. Patricio Garino na kraju susreta samo je postavio konačnih 74:72.

Najučinkovitiji kod Fenerbahčea bili su Luigi Datome sa 16 poena i pet skokova te Joffrey Lauvergne s 15 poena. Kod domaćina Ilimane Diop ubacio je 17 poena i uhvatio šest skokova, a Tornike Šengelia dodao je 15 poena i pet skokova.

Budućnost ostaje jedina momčad koja nije upisala još niti jednu pobjedu. Ovaj put u Podgorici je izgubila od Žalgirisa koji je slavio sa 72:60. Ponovno je napad Podgoričana podbacio i nije bilo pravog odgovora na obranu protivnika.

Niti Žalgiris nije odigrao svoju najbolju napadačku predstavu, dosta se mučio u šutu s vanjskih pozicija, ali je za razliku od Budućnosti barem bio precizan s linije slobodnih bacanja otkud je šutirao 16/17 dok je domaćin upisao vrlo loših 8/17.

Žalgiris su predvodili Brandon Davies s 20 poena i pet skokova i Antanas Kavaliauskas s 12 poena i pet skokova. Kod domaćina Alen Omić sa 16 poena (šest skokova) bio je jedini dvoznamenkasti.

U velikom derbiju u Ateni Panathinaikos je odličnom igrom u drugom poluvremenu stigao do pobjede protiv Olympiakosa 93:80. Olympiakos je imao na poluvremenu plus sedam, ali vrlo brzo u nastavku PAO je došao do preokreta i iskontrolirao susret bez većih problema.

Presudila je raspoloženija klupa Panathinaikosa, igrači koji su ušli na parket kasnije pružili su dobar doprinos, a s druge strane Olympiakos je dobio vrlo malo od njih. Osim toga problema s osobnim pogreškama imao je i Vassilis Spanoulis što nije pomoglo.

Lukas Lekavičius ubacio je kod pobjednika 17 poena, Nick Calathes dodao je 14 poena, sedam skokova i sedam asistencija. James Gist dodao je deset poena i šest skokova. Kod Olympiakosa Georgios Printezis briljirao je s 26 poena, a Janis Timma dodao je 17 poena (5/6 trica).

Barcelona je uz još jedan odličan nastup Ante Tomića došla do pobjede, ovaj put u gostima kod Himkija 87:80. Himkiju nije pomogla nova izvrsna utakmica Alekseja Šveda koji je ubacio 27 poena i podijelio šest asistencija, ali kao što je često slučaj, nije imao dovoljno raspoloženih suigrača.

Barceloni je ovo četvrta pobjeda u nizu dok je Himki pao na omjer 1-5. Barcelonu su predvodili Thomas Heurtel s 18 poena i osam asistencija te Tomić sa 16 poena (5/6 za dva, 6/7 slobodna) i šest skokova. Uz sjajnog Šveda, jedini dvoznamenkasti kod domaćina bio je Tony Crocker sa 17 poena.