Šibenik svladao Dinamo II i uzeo naslov jesenskog prvaka, hat-trick Leona Benka

Petar Jenjić • subota, 17.11.2018.

Odigrano je 13. kolo Druge HNL u kojem je titulu jesenskog prvaka osvojio Šibenik koji je minimalno slavio u gostima kod Dinama II. Do nove pobjede stigao je i Hajduk II koji je bio bolji od Lučkog, dok je hat-trick postigao Leon Benko u slavlju Varaždina...

Najzanimljivija utakmica dana odigrana je u Zagrebu gdje su se druga momčad Dinama i Šibenik izravno borili za titulu jesenskog prvaka. Do pobjede je stigla gostujuća momčad koja je minimalno slavila s 1:0.

Stanje na semaforu nije se mijenjao sve do 82. minute. Veliki je posao napravio Vice Kendeš koji je probio u kazneni prostor i proigrao Luku Celića koji šalje loptu u mrežu.

Na Stanovima su nogometaši Zadra ugostili Međimurje s kojim su podijelili bodove, susret je završio 1:1. Domaću momčad u vodstvo je doveo Vinko Petković u 62. minuti, da bi bod gostima u završnim minutama donio Mario Munivrana.

Šestu pobjedu sezonu upisala je druga momčad Hajduka koja je na Poljudu minimalno slavila protiv Lučkog. Jedini pogodak na utakmici stigao je u 29. minuti. Tonio Teklić proigrao je Ivana Prtajina koji poentira iskosa s deset metara.

Pobjedu je upisala i druga momčad Osijeka koja je s 3:1 bila bolja od Hrvatskog dragovoljca. Današnjim slavljem Osječani ostaju u priključku za vodećim dvojcem.

U današnjoj su utakmici ipak poveli gosti, iz kaznenog je udarca u 16. minuti poentira Josip Ćorić. Domaćin je izjednačio nakon malo više od pola sata igre preko Josipa Špoljarića, a preokret je kompletirala u drugom poluvremenu. Pogađali su Marin Pilj i još jednom Špoljarić.

Tri pogotka postigao je i Varaždin koji je pred svojim navijačima slavio protiv Sesveta s 3:0 te tako upisao sedmu pobjedu, a Sesvetama nanio šesti poraz u sezoni. Sjajan je bio Leon Benko koji se sva tri puta upisao u strijelce, bilo je to u 6., 41. i 94. minuti.

Utakmica između Dugopolja i Solina završila je bez pogodaka.