Hrvatska reprezentacija do 19 godina namučila se s Luksemburgom, ali ipak slavila

Branimir Korać • subota, 17.11.2018.

Teže od očekivanja Hrvatska je stigla do prve pobjede u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo do 19 godina. U Zlinu je svladala Luksemburg s 2:1 i tako spriječila veliko iznenađenje...

Nakon dosta problema u dvoboju s Makedonijom i samo remija 1:1, Hrvatska je uspjela slaviti u drugom susretu protiv Luksemburga te tako spriječiti iznenađenje koje bi je možda ostavilo i bez plasmana na prve dvije pozicije.

I u ovom susretu, kao i protiv Makedonije, Hrvatska je bila bolja i stvorila je više prilika, međutim dozvolila je i protivniku dosta izleta pred gol te je sve do 80. minute bila u neizvjesnosti i bez vodstva.

Do vodstva je stigla u završnici prvog dijela kada je Antonio Marin zabio u 42. minuti za vodstvo i imala je prednost sve do 20 minuta prije kraja.

Umjesto mirnog završetka posla, u 72. minuti situacija se zakomplicirala, Mathias Olesen donio je Luksemburgu poravnanje i Hrvatskoj neočekivanu nervozu.

Ipak, u 80. minuti Hrvatska vraća prednost na svoju stranu, doseđen je kazneni udarac koji Ante Palaversa pretvara u pogodak.

Do kraja utakmice Hrvatska je zadržala vodszvo i upisala pobjedu 2:1.

U posljednjem kolu Hrvatska igra protiv Češke koja je također s 2:1 svladala Luksemburg te će još igrati s Makedonijom.