Podravka teško stradala u Mađarskoj i oprostila se od Lige prvakinja

Mihaela Bradovski • subota, 17.11.2018.

Rukometašice Podravke visokim 17:37 porazom od Györa oprostile su se od ovosezonskog izdanja Lige prvaka. Svoj europski put nastavit će u EHF kupu...

Ekipa Zlatka Saračevića doživjela je bolan poraz na gostovanju kod mađarskog prvaka te braniteljica naslova najboljeg sastava Lige prvaka. Bila je ovo večer koju će Podravka željeti čim prije zaboraviti.

Osim uvodnog pogotka iz kontranapada malo se toga vidjelo od Podravke od samog starta susreta. Već nakon pet minuta rukometašice Györa povele su s 4:2, dok su na drugoj strani terena 6-0 obranom zatvorile put prema svojim vratima koja je na ovom susretu čuvala također raspoložena trojka Leynaud - Kiss - Grimsbo. Domaće vratarke zajedno su skupile 25 obrana. Za usporedbu, Tucaković, Risović i Ećimović zaustavile su sedam protivničkih pokušaja.

A nema tko se nije napadački mučio u sastavu Podravke, Natalia Čigirinova koja je uspjela postići najviše u gostujućim redovima ostala je na 50 posto uspješnosti šuta, a što tek reći za indisponiranu Selenu Milošević koja nije uspjela realizirati niti jedan od svojih devet pokušaja.

U takvom izdanju Podravka je do odlaska na odmor pala u zaostatak od osam pogodaka, postigavši svoj posljednji u prvom dijelu u 27. minuti, no gorak okus za Saračevićevu ekipu najviše će ostaviti ulazak u nastavak.

Prvo je Ihnjeva zaradila dvije minute isključenja, na što su domaće rukometašice odgovorile ekspresnom 3:0 serijom. Osim nizanih pogodaka Györa u narednim minutama najveći trud uložila je kupa Podravke, koja je u periodu od četiri minute dva puta zvala minutu odmora, no ništa se na bolje nije promijenilo.

Podravka je na svoj prvi pogodak u nastavku čekala do 43. minute (ukupno 17 minuta bez pogotka), a do tada je domaća ekipa već otišla na neugodnih i nedostižnih 26:10. Pet minuta prije kraja Györ je stigao do 20 pogodaka prednosti, Sara Afentaler pogodila je za 35:15, a pri istoj razlici je i okončan ovaj susret.

U pobjedničkom sastavu šest je pogodaka postigla Veronica Egebakken Kristiansen dok je Eduarda Idalina Amorim nadodala svojih pet. Kod Podravke Čigirinova je postigla četiri zgoditka.