Oriolik nastavlja s odličnim izdanjima, šesta uzastopna pobjeda Cibalije

Ivan Šola • ponedjeljak, 19.11.2018.

Odigrano je pretposljednje 14. kolo jesenskog dijela Treće HNL Istok u kojem su nogometaši Cibalije pobjedom na domaćem terenu protiv Vihora došli koračić do naslova jesenskih prvaka. Prvi pratitelji Čepin i Belišće upisali su rutinske pobjede i zadržali priključak, dok su nogometaši Oriolika u efikasnoj utakmici nastavili s odličnim izdanjima u zadnje vrijeme. Od ostalih utakmica Bjelovar je velikim preokretom nakon dugo vremena ostvario pobjedu, dok su susreti u Novoj Gradišci, Pleternici i Đakovu završili bez pobjednika.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Oriovcu gdje su gledatelji mogli vidjeti šest pogodaka u pobjedi Oriolika nad Vukovarom 4:2. Igrala se 22. minuta utakmice kada je Josip Majstorić doveo domaćine u vodstvo. Do kraja poluvremena Oriolik je zahvaljujući Mirzi Jašareviću i drugim zgoditkom Majstorića povećao prednost na visokih 3:0. Gosti su u nastavku susreta bolje zaigrali, te su u 59. minuti preko Ivana Pluma smanjili na 3:1. Za totalnu neizvjesnost u susretu pobrinuo se Dino Brajković koji je u 67. minuti smanjio rezultat na 3:2. Pitanje pobjednika odlučeno je u 86. minuti kada je konačan rezultat utakmice 4:2 postavio Goran Jurić.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Belišća koji su na domaćem terenu s 3:1 pobijedili Mladost iz Ždralova. Belišće je u vodstvo došlo u 23. minuti kada je Domagoj Damjanović neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:0. Igrala se 41. minuta kada je nakon velikog nesporazuma u gostujućoj obrani najbolje reagirao Filip Radovanović i udvostručio prednost na 2:0. Gosti su na početku drugog dijela preko Mile Sučića smanjili na 2:1, da bi u 70. minuti susreta konačan rezultat 3:1 postavio Srđan Tatalović.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Pleternici gdje su Slavija i Zrinski miroljubivo podijelili bodove. U vrlo izjednačenom susretu, obje su momčadi imale svoje prilike za postizanje zgoditka, ali se mreže nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji susret između ove dvije momčadi.

Još jedna podjela bodova viđena je u Novoj Gradišci gdje su Sloga i Bedem u vrlo zanimljivom susretu odigrali 1:1. Domaća je momčad došla u vodstvo u 39. minuti kada je Daniel Bungić neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu. Odmah na početku drugog dijela gosti su zahvaljujući Ivanu Kolediću izjednačili na 1:1. Do kraja susreta obje su momčadi imale priliku uzeti sva tri boda, ali se mreže više nisu tresle.

Vodeća momčad prvenstva Cibalia upisala je 11. prvenstvenu pobjedu savladavši Vihor na domaćem terenu s visokih 3:0. Igrala se deseta minuta utakmice kada je Filip Hirš dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je Mario Kiš. Samo tri minute kasnije Drena Beljo povisio je prednost Cibalije na 2:0. Pitanje pobjednika riješeno je u 78. minuti kada je Blaž Tustonjić postavio konačan rezultat utakmice 3:0.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Čepina koji su na domaćem terenu savladali Slavoniju iz Požege 3:0. Mreže su mirovale sve do 38. minute kada je Josip Gačić doveo domaćine u vodstvo. Čepin je pitanje pobjednika riješio u 65. minuti zahvaljujući Ivanu Geli koji je povećao rezultat na 2:0. Konačan rezultat utakmice 3:0 postavio je Josip Gačić svojim drugim zgoditkom na samom kraju susreta.

Derbi začelja odigran je u Bjelovaru gdje su istoimeni domaćini nakon velikog preokreta savladali Koprivnicu i tako upisali tek četvrtu prvenstvenu pobjedu. Igrala se 40. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Bojan Tucaković. Isti je igrač u 54. minuti povećao vodstvo Koprivnice na 0:2. Nakon toga glavni sudac utakmice Marko Đurđek u razmaku od pet minuta dosudio je dva kaznena udarca za Bjelovar, a Mate Tominac bio je precizan u oba navrata, te postavio rezultat na 2:2. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 76. minuti kada je nakon greške u gostujućoj obrani najbolje reagirao Željko Ostrman i poslao loptu u mrežu za konačnih 3:2.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Đakovu gdje su Croatia i Marsonia miroljubivo podijelili bodove remiziravši 1:1. Croatia je bolje ušla u susret, te je u 21. minuti zahvaljujući Tomasu Grgačeviću došla u zasluženo vodstvo. U nastavku susreta domaćini su imali još nekoliko izglednih prilika za pogodak, ali nisu uspjeli povećati prednost. Kazna za sve promašaje stigla je u 68. minuti kada je konačan rezultat 1:1 postavio gostujući kapetan Marko Čanić.