Cibalia jesenski prvak, Belišće poraženo u Vukovaru

Ivan Šola • ponedjeljak, 26.11.2018.

Odigrano je 15. kolo Treće HNL Istok u kojem su nogometaši Cibalije bodom u županijskom derbiju osigurali naslov jesenskih prvaka. Za iznenađenje kola pobrinula se momčad Vukovara koja je na domaćem terenu porazila Belišće, dok su nogometaši Vihora u derbiju kola srušili Čepin. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti domaće pobjede Slavonije i Koprivnice, kao i slavlje Zrinskog u golijadi protiv Sloge. Veliki županijski derbi u Slavonskom Brodu završio je bez pobjednika, dok je jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana u Ždralovima.

Veliki županijski derbi odigran je u Slavonskom Brodu gdje su nogometaši Marsonije i Oriolika odigrali susret bez pobjednika. Igrala se 23. minuta utakmice kada je Stjepan Stubičan iz slobodnog udarca doveo gostujući sastav u vodstvo. Na samom kraju prvog dijela domaćini su se vratili u rezultatski egal, a strijelac za 1:1 bio je Marko Cvitković. U nastavku susreta nije bilo previše prigoda, pa je utakmica završila podjelom bodova, s kojom su sigurno zadovoljniji gosti koji polusezonu završavaju na visokom šestom mjestu.

Nogometaši Koprivnice prekinuli su crni niz od sedam uzastopnih utakmica bez pobjede savladavši na domaćem terenu Croatiju iz Đakova 4:1. Domaćini su slomili čvrste goste na samom kraju prvog dijela kada su Ivan Mihaljević i Mario Gregurina doveli Koprivnicu u prednost od dva gola razlike. Pitanje pobjednika riješeno je sredinom drugog dijela kada su domaćini zahvaljujući Slavku Jagarincu i Ivanu Aneziću povisili vodstvo na visokih 4:0. Do kraja utakmice gosti su u sudačkoj nadoknadi uspjeli samo uljepšati poraz, a strijelac zgoditka za 4:1 bio je Bruno Damjanović.

Do četvrte prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Slavonije koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 porazili Bjelovar. Igrala se 34. minuta utakmice kada je jedini pogodak na utakmici postigao Marko Žuljević. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a vrijedi istaknuti kako su obje momčadi u završnici susreta ostali s igračem manje. Kod domaćih crveni karton zaradio je Matija Sokić, dok je kod gostiju igru napustio Ribeiro Muniz.

Derbi kola odigran je u Jelisavcu gdje su nogometaši Vihora zasluženo upisali osmu prvenstvenu pobjedu savladavši Čepin 2:0. Domaća je momčad bolje ušla u susret, te su već u devetoj minuti preko Marina Vratkovića došli u vodstvo 1:0. Pitanje pobjednika odlučeno je na početku drugog dijela kada je konačan rezultat utakmice 2:0 postavio najbolji strijelac Vihora Marin Pavlović.

Još jedan županijski derbi odigran je u Ivankovu gdje su Bedem i Cibalia u zanimljivoj utakmici podijelili bodove. Igrala se šesta minuta utakmice kada je Blaž Tustonjić doveo goste u vodstvo. Bedem je do izjednačenja došao u 22. minuti kada je Goran Borko sigurno realizirao kazneni udarac. Do kraja poluvremena još jedan kazneni udarac, ovoga puta za goste, a siguran realizator za 1:2 bio je Andrej Kerić. U drugom dijelu domaćini su zaigrali puno bolje, te su u 70. minuti zahvaljujući Antunu Vuksanoviću postavili konačan rezultat utakmice 2:2.

Ljepotica kola odigrana je u Jurjevcu gdje su gledatelji mogli vidjeti čak sedam pogodaka u velikoj pobjedi Zrinskog nad Slogom 4:3. Igrala se druga minuta utakmice kada je Filip Bungić doveo goste u vodstvo. Domaća se momčad u 20. minuti zahvaljujući Krešimiru Galiću vratila u egal 1:1. Do kraja poluvremena Sloga je preko Ivana Blaževića i Daniela Bungića otišla na velikih 1:3. U 50. minuti gosti su ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton zaradio Marko Filipović, a siguran realizator s bijele točke bio je Junior Dos Santos za 2:3. Uzbuđenja su čekala do same završnice susreta kada su domaćini u potpunosti okrenuli rezultat u svoju korist. Igrala se 89. minuta utakmice kada je Janik Kukučka zabio za 3:3, da bi samo minutu kasnije Jurica Pranjić poslao loptu u gostujuću mrežu za 4:3 i velika tri boda.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Ždralovima gdje su Mladost i Slavija iz Pleternice miroljubljivo podijelili bodove. Utakmica je protekla s vrlo malo šansi, gosti su bili nešto bliže pobjedi, ali na kraju mreže se nisu tresle, pa su tako igrači Slavije osvojili prvi bod u gostima ove sezone.

Za iznenađenje kola pobrinuo se Vukovar koji je na domaćem terenu s minimalnih 1:0 porazio trećeplasirano Belišće. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 86. minuti utakmice kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Dino Brajković.