Jazine uspješnije u gradskom derbiju, Dubrovnik slavio kod Universitasa

Petar Jenjić • srijeda, 28.11.2018.

U tijeku je prva faza hrvatskog košarkaškog Kupa. Prolazak u šesnaestinu finala, između ostalih, osigurale su Jazine koje su bile bolje od Diadore, kao i Sonik Puntamika koja je slavila u gostima kod Agrodalma. Pobjedu je upisao i Dubrovnik koji je slavio kod Universitasa...

Pobjedom je krenulo Zapruđe koje je slavio u gostima kod Kvarnera sa 84:68. Gosti nisu imali prevelikih problema tijekom utakmice, na poluvremenu su imali 12 koševa viška (42:30), da bi u trećoj četvrtini to vodstvo gotovo pa udvostručili (70:48).

Filip Stanić s 19 poena i Paško Vrlika s 15 koševa i 12 skokova predvodili su Zapruđe. Najbolji je kod Kvarnera bio Matija Bilalović s 22 poena.

Pobjedu je upisala i Sonik Puntamika koja je s 88:81 bila bolja od Agrodalma, a do pobjede ju je predvodio Dino Palčić s 19 koševa, sedam skokova i devet asistencija, dok je Marko Atelj dodao 17 poena. Matija Markočić s 19 poena predvodio je domaću momčad.

Pula 1981 slavila je u gostima kod Dubrave sa 93:85, a najbolji su u pobjedničkim redovima bili Mirko Marić s 33 poena i osam skokova te Kristijan Andabaka s 22 koša, deset skokova i pet asistencija. U redovima Dubrave po 12 koševa ubacili su Ante Smolić (devet skokova), Jure Rezo (šest asistencija) i Karlo Kos (sedam skokova).

Košarkaši Dubrovnika bili su uspješni na gostovanju kod Universitasa gdje su slavili sa 74:57. Nakon prvih 20 minuta gosti su imali 14 koševa prednosti (40:26), a do kraja utakmice uspjeli su sačuvati stečenu razliku.

Ivan Vodopija s 27 poena (11/11 za dva, 1/1 za tricu, slobodna bacanja 2/3), devet skokova i šest asistencija predvodio je goste do pobjede. Viktor Šarić bio je najbolji kod Universitasa sa 16 koševa, devet skokova i pet asistencija.

Đakovo je bilo uspješno u gostima kod Rudeša kojeg je svladalo sa 81:69. Matej Karlović s 22 poena i osam skokova predvodio je goste do pobjede, dok je najbolji u redovima domaće momčadi bio Ivan Nakić-Vojnović s 15 koševa i 12 skokova.

U gradskom derbiju ove faze Kupa do pobjede su stigle Jazine koje su bile bolje od Diadore rezultatom 93:75. Osim na samom početku utakmice Jazine nisu bile u zaostatku te su zasluženo stigle do pobjede i prolaska u sljedeće kolo.

Emilio Banić s 29 koševa i deset skokova predvodio je goste do pobjede, Mirza Sarajlija dodao je 26 poena. Tomislav Troskot s 15 koševa i devet skokova bio je najbolji kod Diadore, Paolo Marčev dodao je 14 poena i šest skokova.