Branimir Korać • subota, 01.12.2018.

U zanimljivom dvoboju na Santiago Bernabeuu Real Madrid svladao je Valenciju 2:0. Gostima je ovo tek treći poraz u prvenstvu ove sezone, a Madriđani se vraćaju na pobjedničke staze nakon što su u prošlom kolu teško stradali protiv Eibara...

Eibar je već zaboravljen i Real Madrid ponovno pobjeđuje. Prvo je u Ligi prvaka bio bolji od Rome u Rimu, a sada je svladao i na Santiago Bernabeuu Valenciju. U te dvije posljednje utakmice Madriđani su slavili s identičnih 2:0.

Protiv Valencije domaćin je odigrao odličnih prvih 45 minuta gdje je propustio niz prilika i trebao je na odmoru imati višu prednost od tih 1:0, ali u nastavku susreta Valencia je zaigrala bolje, stvorila je Realu dosta problema, posebno do drugog gola, ali u završnici susreta, kada su se gosti već ispromašivali, Lucas Vazquez stavio je točku na i te zabio za konačnih 2:0.

Dobru utakmicu odigrao je i Luka Modrić koji je na terenu proveo 71 minuti prije nego ga je zamijenio Federico Valverde, mladi Urugvajac.

Domaćin je sjajno otvorio utakmicu i već u četvrtoj minuti trebao je do vodstva. Bio bi to fantastičan pogodak, ali Karim Benzema nije uspio pogoditi unutar okvira gola, izvrsno je opalio iz voleja nakon ubačaja Garetha Balea, ali lopta odlazi pokraj vratnice.

Vrlo brzo gosti su se našli u zaostatku. U osmoj minuti Modrić je odlično ubacio za Benzemu koji se odlučio igrati prsima, nije dobro iskontrolirao loptu i ona dolazi na desnoj strani kaznenog prostora do Danija Carvajala. Uslijedio je ubačaj u sredinu gdje loptu nesretno zahvaća Daniel Wass i šalje je u svoju mrežu.

Nije tu bio kraj Realovim pokušajima, pokušavali su još Bale, Ceballos, Benzema, ali nitko od njih nije uspio ugurati loptu u mrežu te se na odmor otišlo samo s 1:0.

U drugom dijelu neka nova Valencia. Pomogao je i mali pad u igri Reala koji više nije izgledao onako koncentriran i rastrčan kao u prvom dijelu te je i Courtois imao posla.

Odlične prilike za goste nisu iskoristili Santi Mina i Michy Batshuayi, Belgijcu je sunarodnjak Courtois fantastično obranio u situaciji jedan na jedan i onda je uslijedila kazna.

U 83. minuti Vazquez je napravio najveći dio posla, dovukao loptu duboko u polovicu Valencije, zatim je do nje u 16 metara došao Benzema koji je vraća za Lucasa, a on rutinski zabja za 2:0.

Bio je tu kraj nadanjima gostiju koji do kraja susreta nisu uspjeli doći niti do počasnog pogotka i Real je upisao ipak zaslužena tri boda uz daleko bolji dojam nego u prošlom prvenstvenom kolu.