Istanbul poražen, skroman nastup Luke Babića

Petar Jenjić • srijeda, 05.12.2018.

Odigrane su tri utakmice devetog kola turskog košarkaškog prvenstva, a u nama najzanimljivijoj Istanbul BB poražen je na gostovanju kod Sakarye, uz skroman učinak Luke Babića...

Nakon dva uzastopna poraza Sakarya je danas stigla do četvrte pobjede sezone. Na domaćem je terenu svladala Istanbul BB sa 82:77 te ga tako spustila na omjer 2-6.

Domaćin je odigrao dobro drugu i treću četvrtinu tijekom kojih je uspio stvoriti razliku. Uoči posljednjih deset minuta tako je imao 14 koševa viška (63:49), a na startu posljednje dionice i +20 (69:49). Kako je vrijeme odmicalo gosti su dolazili sve bliže, u završnici su došli na minus četiri, ali vremena za nešto više nije bilo.

Junior Etou s 22 poena i 11 skokova predvodio je domaćina do pobjede, Alan Herndon i Mitchell Wilbekin dodali su po 16 koševa. Terrell Holloway bio je najbolji kod gostiju s 21 košem, Luka Babić dodao je pet koševa (2/4 za dva, 0/4 za tricu, slobodna bacanja 1/2), tri skoka i pet asistencija za 30 minuta na terenu.

Turk Telekom svladao je Tofaš na domaćem parketu sa 85:72 i tako upisao petu pobjedu sezone. Nakon tri izjednačene četvrtine, susret je ipak odlučen u posljednjoj, u koju se ušlo neriješenim rezultatom (55:55). Tijekom zadnjih deset minuta domaćin je ubacio ukupno 30 poena, a primio tek 17 što je bilo i više nego dovoljno za slavlje.

Domaćina je do pobjede predvodio Sylven Landesberg s 24 koša, dok je Kenny Gabriel dodao 23 poena i osam skokova. Sammy Mejia s 21 košem, šest skokova i sedam asistencija bio je najbolji kod Tofaša.