Marko Tomas predvodio Gaziantep za novi skok na ljestvici

Branimir Korać • četvrtak, 06.12.2018.

U susretu devetog kola turskog prvenstva Gaziantep je upisao domaću pobjedu protiv Bahčešehira, a ovom pobjedom skočio je ujedno i na diobu četvrtog mjesta...

Marko Tomas odigrao je vrlo važnu ulogu u pobjedi Gaziantepa protiv Bahčešehira, u izravnom dvoboju za ulazak u Top 4 turskog prvenstva. Gaziantep je slavio 65:63, a Tomas je bio prvo ime kod odmaćina.

Domaćin je trebao i uvjerljivije slaviti, dvije minute prije kraja susreta poveo je 65:54 i očekivao se miran završetak, ali do kraja utakmice nije ubacio niti poen, nizao je izgubljene lopte i promašaje te su gosti uspjeli smanjizi na 65:63.

Imali su gosti na minus tri zadnji napad i sedam sekundi za njega, napravljen je prekršaj nad Dewayneom Whiteom, on je ubacio prvo bacanje i promašio namjerno drugo, ali Tomas hvata skok i Gaziantep odlazi do pobjede.

Tomas je za 31 minutu ubacio 16 poena (2/4 za dva, 3/7 za tri, 3/5 slobodna) uz četiri skoka. Nigerijac Tonye Jekiri dodao je 14 skokova i čak 23 skoka. Kod gostiju Andy Rautins ubacio je 21 poen, Dewayne White 11 poena uz devet skokova i pet blokada, a Marcus Slaughter dodao je deset poena i deset skokova.