Petar Jenjić • srijeda, 05.12.2018.

Odigrane su dvije uzvratne utakmice šesnaestine finala Copa del Reya. Atletico Madrid nije imao problema u uzvratu protiv Sant Andreua kojeg je porazio s 4:0. Drugi pogodak na utakmici bio je djelo Nikole Kalinića...

Atletico Madrid nije imao problema u uzvratnoj utakmici protiv niželigaša Sant Andreua kojeg je, nakon minimalne pobjede u prvom susretu, u uzvratu slavio s 4:0. Sva četiri pogotka pala su u drugom poluvremenu.

Domaćina je u vodstvo doveo Thomas Lemar u 48. minuti nakon krasnog udarca s dvadesetak metara. Samo pet minuta kasnije novi pogodak u mrežu Sant Andreua, centrirao je Santiago Arias, a glavom loptu u mrežu zakucao Nikola Kalinić. Hrvatski nogometaš odigrao je svih 90 minuta u dresu Atletica.

Do kraja susreta vidjeli smo još dva pogotka u mrežu gostiju. Prvo je krasno vanjskim dijelom kopačke poentirao Angel Correa u 55. minuti, da bi konačan rezultat postavio Vitolo deset minuta prije kraja utakmice.

U sljedeću je fazu prošla i Girona koja je s 2:1 bila bolja na domaćem terenu od Alavesa. Prva odigrana utakmica završila ovih dvaju protivnika završila je bez pobjednika (2:2).