Vodeni sportovi

Jug CO ostaje stopostotan u Ligi prvaka, upisana tijesna pobjeda protiv BSM-a

Petar Jenjić • srijeda, 05.12.2018.

Vaterpolisti Juga CO na domaćem su bazenu slavili su s minimalnih 9:8 protiv talijanskog BSM-a te tako upisali četvrtu pobjedu sezone...

Na maksimalnom učinku ostaju vaterpolisti Juga koji su u Gružu igrali protiv još jedne neporažene momčadi skupine B, talijanskog BPM Sport Managementa. Dubrovačka momčad uspjela je upisati pobjedu, slavila je s 9:8 te tako ostala usamljena na vrhu grupe.

Dosta golova, čak osam, vidjeli smo u prvoj četvrtini, a nešto bolji bili su gosti koji su poveli s 1:0 i 2:1, a nakon osam minuta imali vodstvo od 5:3. U drugoj dionici vidjeli smo bolju igru Juga koji nije primio nijedan gol do kraja poluvremena. Po dva su puta poentirali Luka Jozina i Maro Joković, a domaćin je na poluvremenu vodio sa 7:5.

BSM je nadoknadio zaostatak u trećoj četvrtini, a do kraja je bilo neizvjesno. Kako se na kraju pokazalo, posljednji pogodak na utakmici zabio je Loren Fatović iz peterca, nešto više od šest minuta prije kraja, za konačnih 9:8.

Po dva su pogotka u redovima Juga postigli Maro Joković, Luka Lozina i Xavier Garcia. Najbolji je kod gostiju bio kapetan Stefano Luongo koji je utakmicu zaključio s četiri gola.