Petar Jenjić • srijeda, 05.12.2018.

Vrlo zanimljiva večer je iza nas u Premiershipu u kojem je s novih šest utakmica kompletirano 15. kolo. Chelsea je upisao poraz na gostovanju kod Wolverhamptona, dok je Liverpool preokretom uspio doći do pobjede kod Burnleyja. Utakmica dana odigrana je na Old Traffordu gdje su Manchester United i Arsenal podijelili bodove...

Burnley - Liverpool 1:3

Novu prvenstvenu pobjedu upisali su nogometaši Liverpoola koji su slavili u gostima kod Burnleyja sa 3:1 te tako ostali na dva boda zaostatka iza vodećeg Manchester Cityja. Domaćin je prvi postigao pogodak, ali Redsi su vrlo brzo okrenuli i stigli do sva tri boda.

Burnley je poveo u 54. minuti. Nakon jednog ubačaja iz kornera nije najbolje reagirao Alisson, a to je iskoristio Jack Cork i pospremio loptu u mrežu. Nije se dugo trebao čekati odgovor Redsa.

Osam minuta kasnije Divock Origi odigrao je povratnu loptu za Jamesa Milnera koji je s dvadesetak metara neobranjivo pogodio sami kut protivničkog gola. U 69. minuti Liverpool je kompletirao preokret, Virgil van Dijk uposlio je Roberta Firmina koji iz blizine skreće loptu u prazan gol.

Konačan rezultat Redsi su postavili u drugoj minuti sudačke nadoknade kada se u strijelce upisao Xherdan Shaqiri. Dejan Lovren nije bio u sastavu gostiju.

Wolverhampton - Chelsea 2:1

Nakon odličnog ulaska u sezonu Chelsea je malo posustao u Premiershipu, a večeras je na gostovanju kod Wolverhamptona upisao drugi poraz u posljednje tri utakmice. Wolvesi su u konačnici slavili nakon preokreta sa 2:1 i tako upisali petu pobjedu sezone.

Igrala se 18. minuta kada je Chelsea stigao u vodstvo, s dvadesetak je metara pucao Ruben Loftus-Cheek, a njegov je udarac od Conora Coadyja odbio u mrežu.

Rezultat se nije mijenjao sve do 59. minute kada Wolvesi dolaze do poravnanja. Morgan Gibbs-White odradio je dobar posao i proigrao Raula Jimeneza koji se sjurio u kazneni prostor i lijepo pogodio ispod Kepe.

Četiri minute kasnije domaćin dolazi i do drugog gola. Bila je to lijepa akcija u nekoliko poteza, Matt Doherty uposlio je Dioga Jotu na drugoj stativi, a ovaj lakoćom skrenuo loptu u mrežu.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao. Mateo Kovačić u igru je ušao u 77. minuti.

Manchester United - Arsenal 2:2

U najmanju ruku zanimljiva utakmica odigrana je na Old Traffordu gdje su Manchester United i Arsenal odigrali bez pobjednika. Dvoboj je završio rezultatom 2:2, a Arsenal je tako upisao četvrti remi u posljednjih pet premierligaških utakmica, dok je domaćin upisao treći uzastopni. Vodila je gostujuća momčad u dva navrata, ali je domaćin vrlo brzo uspijevao doći do poravnanja.

Poveo je Arsenal u 26. minuti zahvaljujući slaboj reakciji Davida de Gee. Na ubačaj iz kornera glavom je pucao Shkodran Mustafi, a vratar Manchester Uniteda nije uspio uhvatiti loptu na najbolju mogući način. Pokušao je očistiti Ander Herrera, ali je malo zakasnio. Lopta je prešla crtu, a Topnici su poveli.

Nije se dugo čekao odgovor Manchestera, tek četiri minute. Herrera je uposlio Anthonyja Martiala koji s pet metara šalje loptu u mrežu. Na usporenoj snimci moglo se vidjeti kako je asistent za pogodak bio u minimalnom zaleđu koje nije dosuđeno.

Sve do 68. minute nije bilo promjene rezultata, a tada smo vidjeli dva pogotka u vrlo kratkom razmaku. Prvo su grešku u obrani iskoristili gosti koji su poentirali preko Alexandrea Lacazettea, a tek što je lopta krenula s centra Manchester je izjednačio preko Jesseja Lingarda.

Tottenham - Southampton 3:1

11. pobjedu sezone upisali su nogometaši Tottenhama koji nisu imali prevelikih problema protiv Southamptona na domaćem terenu, u konačnici su slavili sa 3:1.

Domaćin je poveo u devetoj minuti, prizemnu loptu u peterac poslao je Christian Eriksen, a Harry Kane lakoćom ju skrenuo u mrežu. Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije promijenio.

I onda je u razmaku od 51. do 55. minute domaćin riješio pitanje pobjednika. Prvo je poentirao Lucas, a nakon toga i Heung-Min Son nakon proigravanja Kanea.

Do kraja susreta Southampton je uspio tek ublažiti poraz, strijelac je u 93. minuti bio Charlie Austin.