Split poražen u Mostaru, Zrinjski do treće pobjede sezone

Petar Jenjić • četvrtak, 06.12.2018.

Košarkaši Splita upisali su novi poraz u Drugoj ABA ligi. U sklopu desetog kola Žuti su poraženi na gostovanju u Mostaru kod Zrinjskog rezultatom 80:72...

Treću je pobjedu sezone upisao Zrinjski koji je na domaćem terenu bio bolji od Splita rezultatom 80:72. Novim, petim porazom sezone gosti tako i dalje nastavljaju s lošijim igrama, za razliku od samog početka sezone.

Veći dio utakmice bio je izjednačen i nijedna se momčad nije uspijevala odvojiti. Na poluvremenu su tri koša viška imali gosti (40:37), ali početkom nastavka Zrinjski preuzima vodstvo. Imao je domaćin i sedam poena prednosti, a uoči posljednjih deset minuta vodio je 61:57.

Iako nije vodio dvoznamenkastom razlikom, Zrinjski je u četvrtoj dionici sačuvao prednost. Split je pokušavao, ali nije uspio preokrenuti i doći do pobjede.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Aleksandar Todorović s 13 koševa, dok je Ivan Miličević dodao 12 poena. Pavle Marčinković sa 16 poena i šest skokova te Michael Cobbins s 15 koševa i devet skokova predvodili su Split.