Zimski sportovi

Nema pozitivnih pomaka, Medveščak visoko poražen i u gostima kod Capitalsa

Mihaela Bradovski • petak, 07.12.2018.

Hokejaši Medveščaka nastavljaju sa skromnim nastupima u EBEL-u, upisali su novi poraz i to ovaj put u gostima kod Vienna Capitalsa. Novi barem privremeni lider na ljestvici slavio je s visokih 5:0...

Nema pomaka za Medveščak koji je u dubokoj krizi i niže poraze. Upisao je peti uzastopni poraz i to vrlo uvjerljiv u gostima u Beču gdje su Vienna Capitalsi lakoćom slavili s 5:0.

Capitalsi su u potpunosti dominirali, bili su bolji i opasniji protivnik od početka do kraja, imali su dvostruko više udaraca na gol, čak 53 (Medveščak 26), tako da niti velikih 48 obrana Ivana Lisutina nije bilo dovoljno za izbjegavanje poraza.

Fantastičan je bio Taylor Vause koji je postigao čak četiri pogotka, a još jedan je dodao Peter Schneider.

Vause je zabio četiri gola za samo deset minuta, a za hat-trick mu je trebalo manje od minutu i pol kada je u 18. minuti načeo mrežu Lisutina, a minutu i pol kasnije već je povisio na 3:0.

Medvjedima sada slijedi gostovanje kod Znojma koji je u ovom kolu upisao domaću pobjedu čak 8:4 protiv KAC-a iz Klagenfurta.