Branimir Korać • petak, 07.12.2018.

Okončano je 11. kolo Eurolige, a veliku pobjedu ubilježio je Velimir Perasović s Baskonijom protiv protiv moskovskog CSKA. Fenerbahče je slavio u Ateni i ostao na vrhu ljestvice, a Real je prekinuo niz poraza pobjedom kod Simonovog Efesa...

Velimir Perasović stigao je s Baskonijom do velike pobjede protiv moskovskog CSKA. Dolazak Perasa na klupu preporodio je Baskoniju koja nije izgledala niti približno ovako dobro pod vodstvom Pedra Martineza.

Protiv jedne od najboljih momčadi Starog kontinenta slavila je 76:73 izdržavši u završnici pokušaje povratka Moskovljana u utakmicu. U zadnjoj minuti nije bilo poena niti na jednoj strani, a Sergio Rodriguez, Nando De Colo i Alec Peters promašili su trice za poravnanje.

"Trebali smo ovu pobjedu kao što trebam vodu u ovom trenutku. Nevjerojatna pobjeda, ponosan sam na suigrače, stručni stožer i navijače koji su nas nosili do pobjede. Pred nama je još puno utakmica, sretni smo u ovom trenutku, ali to nas neće zadovoljiti, moramo nastaviti ovako", rekao je nakon susreta Tornike Šengelia.

Vincent Poirier predvodio je domaćina s 18 poena i osam skokova dok je Šengelia dodao 15 poena i osam skokova. Kod poraženih Alec Peters ubacio je 20 poena (5/12 trica), a Cory Higgins dodao je 17 poena.

Velikim preokretom u posljednjoj četvrtini Real Madrid odnio je pobjedu iz Istanbula protiv Anadolu Efesa i tako prekinuo niz od dva uzastopna poraza. Imao je Efes sve u svojim rukama, vodio je s 15 razlika krajem treće dionice i s 14 na ulasku u četvrtu, no tamo je ubacio samo osam poena i upisao poraz.

Posljednji koš iz igre domaćin je ubacio dvije i pol minute prije kraja utakmice kada je Adrien Moerman povisio na 81:77, a 20-ak sekundi prije toga Real je ubacio svoj zadnji koš iz igre tricom Treya Thompkinsa. Gosti su do kraja susreta s linije slobodnih bacanja napravili preokret i odnijeli važnu pobjedu.

Adrien Moerman ubacio je 19 poena i uhvatio deset skokova, a Vasilije Micić dodao je 15 poena i osam asistencija. Kruno Simon za 23 minute ostao je na dva poena (1/3 za dva, 0/3 za tri) i šest skokova. Kod Reala Gustavo Ayon završio je s 20 poena i 11 skokova, a Sergio Llull dodao je 12 poena.

Fenerbahče je nastavio s odličnim nastupima slaveći u gostima kod Panathinaikosa 81:69. Odličan šut za tri poena (13/21), nadmoć u skoku (36:25) i čak 25 asistencija, pomogli su Feneru na putu do pobjede, a susret je potpuno prelomljen u posljednjoj dionici koja je otišla u potpunosti na stranu gostiju.

Nikola Kalinić bio je najefikasniji s 18 poena, Joffrey Lauvergne dodao je 16 poena, a Jan Vesely 15 poena, sedam skokova i sedam asistencija. Kod Panathinaikosa Nick Calathes imao je 14 poena i sedam asistencija, a po 13 poena dodali su Nikos Pappas i Matt Lojeski (sedam skokova).