Cedevita u posljednjoj četvrtini slomila otpor Petrol Olimpije

Petar Jenjić • petak, 07.12.2018.

Košarkaši Cedevite stigli su do pobjede na otvaranju desetog kola ABA lige, na domaćem je terenu zagrebačka momčad bila bolja od Petrol Olimpije rezultatom 95:82...

Krenulo je i deseto kolo regionalne ABA lige, a u prvoj odigranoj utakmici Cedevita je na domaćem parketu uspjela svladati Petrol Olimpiju sa 95:82. Zagrebačka momčad utakmicu je prelomila u posljednjih deset minuta kada je uspjela stvoriti razliku.

Nakon deset odigranih utakmica Cedevita je stigla na omjer 6-4, a večeras je upisala četvrto uzastopno slavlje. S druge strane, slovenska momčad upisala je četvrti poraz u posljednjih pet utakmica te pala na omjer 3-7.

Tijekom prve tri četvrtine mogli smo vidjeti prilično izjednačenu košarku na obje strane, a nijedna se momčad nije uspijevala odvojiti na značajniju razliku.

Presudnim se pokazao ulazak u četvrtu dionicu koju je momčad Slavena Rimca otvorila serijom 15:2 te otišla na 14 koševa viška (85:71). Do kraja utakmice bez većih je problema Cedevita sačuvala prednost.

James Bell s 23 poena i sedam skokova predvodio je domaću momčad do pobjede, Justin Cobbs dodao je 20 koševa, a Toni Katić 15 poena.

Najbolji je kod gostiju bio Jan Špan s 20 koševa, Roko Badžim dodao je 14 koševa (4/6 za dva, slobodna bacanja 6/6), dva skoka i tri asistencije za 29 minuta na terenu, dok je Luka Šamanić susret zaključio sa sedam koševa (2/3 za dva, 0/2 za tricu, slobodna bacanja 3/3) i dva skoka za 19 i pol minuta provedenih u igri.