Cibona u završnici slomila Krku i stigla do pobjede

Petar Jenjić • ponedjeljak, 10.12.2018.

Košarkaši Cibone stigli su do četvrte pobjede sezone u ABA ligi, na gostovanju kod Krke zagrebačke je momčad slavila rezultatom 100:90...

U pretposljednjoj utakmici 10. kola ABA lige košarkaši Cibone bili su uspješni na gostovanju kod Krke. Vukovi su stigli do pobjede rezultatom 100:90 te tako upisali slavlje nakon tri uzastopna poraza, ukupno četvrto ove sezone. S druge strane, Krka je na omjeru 3-7 koji imaju i još tri ekipe na dnu ljestvice.

Vrlo efikasna bila je prva četvrtina u kojoj je Cibona nakon pet minuta počela stvarati razliku (17:11). Držao se domaćin na jednoznamenkastom zaostatku sve do devete minute kada Krešimir Ljubičić donosi prvu dvoznamenkastu prednost gostima (32:22) koja je ostala sve do kraja (35:25).

U 13. minuti Cibona je imala 13 koševa viška (42:29), ali kako je vrijeme odmicalo slovenska se momčad počela približavati. Zaostatak je potpuno anuliran serijom domaćina 10:1 kada je Luka Lapornik ubacio tricu za vodstvo 46:45. Domaćin je otišao na poluvrijeme s dva poena viška (50:48).

Egal je ostao sve do same završnice susreta, a Cibona je vodstvo ponovno preuzela početkom posljednje četvrtine. Još minutu i pol prije kraja rezultat je bio 88:88, ali Vukovi s osam uzastopnih poena lome utakmicu u svoju korist.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Marko Ljubičić s 21 poenom i sedam asistencija, Damir Markota dodao je 20 koševa, a Brandis Raley-Ross 11 poena.

Luka Lapornik bio je najbolji kod Krke s 25 poena, Jure Lalić dodao je 12 koševa i šest skokova za 17 i pol minuta na terenu, a Paolo Marinelli šest koševa, dva skoka i četiri asistencije za 24 i pol minute provedene na parketu.