Crvena zvezda lakoćom do visoke pobjede protiv Zadra

Petar Jenjić • nedjelja, 09.12.2018.

Košarkaši Crvene zvezde na domaćem su parketu sa 97:70 bili bolji od Zadra te tako ostali na stopostotnom učinku i nakon desetog odigranog kola ABA lige...

Kao što se i moglo očekivati, Crvena zvezda stigla je i do desete pobjede sezone u regionalnoj ABA ligi. Na domaćem je terenu s 97:70 porazila Zadar te ostala neporažena u ovoj sezoni. Utakmica je bila prilično jednosmjerna gotovo svih 40 minuta i domaćin je zasluženo slavio.

Iako je vodio tek u dva navrata na samom početku utakmice, Zadar se dobro držao kroz prvu četvrtinu. Imala je Zvezda i devet koševa prednosti (19:10), ali gosti nisu dopuštali značajnije odmicanje pa je tako prva četvrtina zaključena sa šest poena prednosti domaćina (22:16).

Stratos Perperoglou otvorio je drugu dionicu s četiri poena te donio domaćinu prvu dvoznamenkastu prednost. Kako je vrijeme odmicalo prednost srpske momčadi je rasla. Raspoložen je u tim trenucima bio Joe Ragland, da bi poenima Boriše Simanića domaćin došao do 17 poena prednosti (43:26).

Zvezda je na poluvrijeme otišla s 12 koševa plusa (45:33), a u nastavku susreta bez većih je problema održavala stečenu prednost. 34 poena ubacila je u trećoj četvrtini i uoči posljednjih deset minuta vodila sa 79:53. Zadar se do isteka vremena više nije uspio spustiti na jednoznamenkast zaostatak.

Joe Ragland sa 17 poena i šest asistencija bio je najbolji kod Zvezde, dok je Stratos Perperoglou dodao 15 koševa. Kwame Vaughn sa 16 koševa bio je najbolji kod Zadra, Mario Little ubacio je 14 poena.