Split preokretom u zadnjoj dionici odnio pobjedu iz Osijeka

Branimir Korać • nedjelja, 09.12.2018.

Košarkaši Splita pobjednički napuštaju Osijek nakon što su preokretom svladali domaće Vrijednosnice 78:75. Domaćin je imao prednost, sedam minuta prije kraja vodio je s dvoznamenkastom razlikom, ali nastavak susreta pripao je gostima...

Kao što se i očekivalo, vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su u Osijeku Vrijednosnice i Split. Gosti su došli u Osijek nakon poraza u Mostaru protiv Zrinjskog, ali i nakon što su prije toga u hrvatskom prvenstvu svladali Cibonu. Vrijednosnice su pak u zadnjih šest nastupa u svim natjecanjima upisale četiri uvjerljiva poraza i nadale su se pobjedi u ovom dvoboju kako bi uhvatile priključak sa Splitom na ljestvici.

Domaćin je dobro krenuo u utakmicu i vrlo brzo stvorio je dvoznamenkastu prednost. Gosti su uspjeli uhvatiti zaostatak, pa čak i povesti zakucavanjem Cobbinsa u trećoj minuti druge dionice, ali nakon toga slijedi novo bolje razdoblje Osječana.

Do poluvremena Vrijednosnice su vratile prednost na svoju stranu, imale su i plus osam da bi na odmor odnijele vodstvo 35:31.

I ulazak u drugi dio bio je bolji za Osječane koji su se još jednom odvojili na dvoznamenkastu razliku tricom Marija Ihringa za 46:36.

U zadnjih deset minuta u početku nije bilo nekih značajnijih promjena na parketu, trica Perića sedam minuta prije kraja držala je Vrijednosnice u dvoznamenkastom vodstvu, a onda kreće povratak Splita.

Minutu i pol prije kraja Mauro Veljačić s linije slobodnih bacanja poravnava na 70:70, Osječani griješe i promašuju, a Cobbins i ponovno Veljačić odvode Split na 74:70.

U završnici susreta Perić je tricom smanjio na 76:75, ali odmah na drugoj strani Gabrić polaže za konačnih 78:75.

Po 17 poena kod Splita ubacili su Veljačić i Gabrić (pet skokova), a kod domaćina Ihring je upisao 20 poena, sedam asistencija i šest skokova, Domagoj Vrkić 14 poena i pet skokova, a Abdul-Malik Abu 13 poena uz deset skokova.