Četiri minute bez poena odlučile, Budućnost do pobjede protiv Mege

Petar Jenjić • ponedjeljak, 10.12.2018.

Košarkaši Budućnosti na domaćem su terenu svladali Megu Bemax rezultatom 91:85 i tako stigli do osme pobjede sezone u ABA ligi...

Posljednji susret desetog kola regionalne ABA lige odigrane je u Podgorici gdje je do tijesne pobjede stigla Budućnost koja je porazila Megu Bemax s 91:85 te tako ostala na drugom mjestu s jednom pobjedom više od večerašnjeg protivnika.

Gostujuća momčad dobila je prvu četvrtinu s 31:21, a još je u 23. minuti imala 14 koševa viška (61:47), međutim, nije izdržala do kraja, a jedan od razloga jest i pet osobnih najboljeg pojedinca Goge Bitadzea. Četiri minute prije kraja Mega je imala vodstvo 85:80, ali do kraja nije postigla nijedan poen, a primila je ukupno 11.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Earl Clark s 20 poena, Nemanja Gordić dodao je 16 koševa i šest asistencija, a Coty Clarke susret je zaključio s 14 koševa i sedam skokova.

Goga Bitadze s 23 poena i šest skokova bio je najbolji kod gostiju, Nikola Mišković dodao je 14 koševa.