Mamićev Al Ain velikim preokretom do četvrtfinala i dvoboja protiv Esperance Tunisa

Mihaela Bradovski • srijeda, 12.12.2018.

Al Ain je prekočio prvu prepreku na Svjetskom klupskom prvenstvu, svladao je na svom stadionu Team Wellington boljim izvoeđenjem jedanaesteraca...

Zoran Mamić izborio je s Al Ainom nastup u četvrtfinalu Svjetskog klupskog prvenstva. Bio je na rubu katastrofe iako je u susret osmine finala protiv Team Wellingtona ušao kao favorit. Gubio je nakon 44 minute s 3:0, ali uspio je izboriti produžetke pa slaviti na penale.

Novozelanđani su došli do ogromne prednosti golovima Barcije, Claphama i Ilicha da bi nadu domaćinu vratio Shiotani u posljednjim trenucima prvog poluvremena.

Taj pogodak puno je značio Al Ainu koji je odmah na startu drugog dijela smanjio na 2:3 preko bivšeg igrača Dinama Tonga Doumbije, a Šveđanin Marcus Berg u 85. minuti poravnao je na 3:3 i izborio barem produžetke.

U dodatnih pola sata pogodaka nije bilo, a u 121. minuti Mohammed Abdulrahman zaradio je drugi žuti karton.

Odluka je pala izvođenjem jedanaesteraca, tu je u petoj seriji Gulley propustio izjednačiti i Al Ain ide dalje.

U četvrtfinalu ga čeka prvak Afrike Esperance Tunis, a pobjednik tog dvoboja igrat će protiv River Platea u polufinalu.