U utakmici s više od 200 poena Cedevita upisala tijesnu pobjedu

Petar Jenjić • subota, 15.12.2018.

Košarkaši Cedevite upisali su tijesnu pobjedu na gostovanju kod Mornara, zagrebačka momčad nakon 40 minuta igre slavila je rezultatom 103:102...

Utakmica na veliki broj poena odigrana je u Baru gdje je do pobjede, sedme ukupno ove sezone, stigla Cedevita koja je slavila protiv Mornara rezultatom 103:102. Bila je to peta pobjeda Cedevite u nizu kojom nastoji držati priključak za vodećim mjestima.

Gotovo cijelu susret zagrebačka je momčad bila u zaostatku, Mornar je tijekom dvoboja imao i 16 koševa viška, međutim, gosti su ipak uspjeli izvući pobjedu u samoj završnici.

Domaćin je vodio od samog početka, startao je s 5:0 i kako je vrijeme odmicalo čuvao prednost.U sedmoj minuti imao je do tada najvećih devet koševa viška (21:12), ali je u završnici prve četvrtine Cedevita gotovo sustigla zaostatak te je stigla na samo minus dva (27:25).

U 13. minuti gosti su preko Jakova Mustapića prvi puta stigli i do vodstva (35:33), međutim, bilo je to ujedno i jedino vodstvo Cedevite. Domaćin je u posljednje tri i pol minute serijom 8:0 zaključio poluvrijeme s devet poena prednosti (53:44).

Čak 67 koševa vidjeli smo u trećoj četvrtini, međutim, stanje se nije previše promijenilo s obzirom na to da je domaćin održavao prednost. Osam minuta prije kraja vodio je 90:81 kada je Cedevita napravila seriju od 9:0 i stigla do izjednačenja.

Do kraja susreta igralo se koš za koš, a nakon što je Antabia Waller ubacio tricu za vodstvo Mornara od 99:97, 42 sekunde prije kraja, odmah je na drugoj strani uzvratio Jacob Pullen. Sljedeći šut domaćin je promašio nakon čega je radio brzi prekršaj na Pullenu.

Razigravač Cedevite pogodio je jedno slobodno bacanje za vodstvo 101:99. Nije dobro Mornar odigrao zadnji napad, a pobjedu gostiju potvrdio je Justin Cobbs s linije slobodnih bacanja. Još jednu tricu ubacio je domaćin do kraja susreta te tako ublažio poraz.

Jacob Pullen s 30 poena predvodio je Cedevitu do pobjede, Andrija Stipanović dodao je 18 koševa, a Elgin Cook 17 koševa. Antabia Waller s 28 poena i Strahinja Mićović s 22 koša i sedam skokova bili su najbolji kod Mornara.