Cedevita prekinula niz poraza svladavši Goricu, gosti ispustili 13 poena razlike

Branimir Korać • ponedjeljak, 17.12.2018.

U susretu desetog kola HT Premijer lige Gorica je gostovala kod Cedevite i upisala poraz 71:66. Mogao je aktualni prvak i do uvjerljivije pobjede, ali Goričani su smanjili zaostatak u završnici susreta...

Cedevita je nakon tri uzastopna poraza u hrvatskom prvenstvu napokon stigla do pobjede. Ovaj put bila je opreznija i s Katićem i Bošnjakom svladala je Sesarovu Goricu sa 71:66.

Nije to bila neka rapsodija od igre, ali posao je odrađen, pobjeda upisana i to je za Vitamine najvažnije.

Počelo je loše za domaćina koji se dosta mučio i Gorica je brzo pobjegla na 10:2, minutu i pol prije kraja prve dionice vodila je čak sa 16:4 da bi u zadnjoj minuti Jordano i Petrović razmijenili trice za 19:7 za Goričane.

Na početku druge dionice gosti su imali i najviših +13, ali nakon toga se Cedevita počinje buditi i serijom 16:2 preuzima stvari u svoje ruke.

Goričani ipak nisu odmah dopustili Cedeviti odvajanje i ostali su u egalu do odlaska na odmor gdje je Cedevita odnijela vodstvo 33:32.

Još negdje sredinom treće četvrtine Gorica je zaostajala malih 44:41, ali Wideman, Perković i Katić rade seriju 12:0 i rješavaju pitanje pobjednika.

U nastavku susreta domaćin je zadržao vodstvo, u završnici je Gorica uspjela smanjiti zaostatak, ali ne i zaprijetiti potpunim povratkom.

Domagoj Bošnjak predvodio je Cedevitu sa 17 poena i šutim 5/5 iz igre te deset uhvaćenih skokova dok je Katić dodao 15 poena. Kod Gorice Ivan Papac ubacio je 15 poena.