Zadar izvukao pobjedu kod Škrljeva, Split slavio nakon produžetka, Alkar u svojoj novoj dvorani

Petar Jenjić • subota, 15.12.2018.

Odigrane su još četiri utakmice desetog kola domaćeg prvenstva. Split je nakon produžetka slavio u gostima kod Zaboka, Zadar je tijesno slavio kod Škrljeva, dok je do prve pobjede u novoj dvorani stigao Alkar koji je bio bolji od Vrijednosnica Osijek. Košarkaši Šibenika od ove godine oprostili su se pobjedom protiv Bosca...

Košarkaši Splita slavili su u gostima kod Zaboka nakon produžetka rezultatom 91:86. Sedma je to njihova pobjeda ove sezone, a treća uzastopna, dok je Zabok izgubio prvu utakmicu nakon tri uzastopne pobjede te je sada na omjeru 5-5.

Domaćin je vodio većim dijelom utakmice, a tijekom četvrte četvrtine imao je i 11 koševa viška (71:60). Minutu i pol prije kraja vodio je Zabok sa 78:71, ali serijom 8:1 Split je izborio produžetak. Ključnu tricu za poravnanje ubacio je Bruno Rebić (79:79). U dodatnih pet minuta gosti su okrenuli rezultat u svoju korist te stigli do pobjede.

Do pobjede ih je predvodio Pavle Marčinković s 20 poena, sedam skokova i šest asistencija, Mateo Kedžo dodao je 19 koševa, sedam skokova i pet asistencija, a Maj Kovačević 16 koševa. Ivan Batur s 26 poena, pet skokova i pet asistencija bio je najbolji kod Zaboka, Patrik Jambrović dodao je 18 koševa.

Četvrtu pobjedu sezone upisao je Šibenik koji je na Baldekinu bio bolji od Bosca rezultatom 81:68. Uoči posljednjih deset minuta rezultat je bio 52:43 za domaću momčad koja tada ubacuje u brzinu više i dolazi do 19 poena viška (64:45). Do kraja utakmice gosti su uspjeli tek malo ublažiti poraz.

Pavao Paić s 21 košem i devet skokova te Domagoj Bašić s 13 poena predvodili su Šibenik do pobjede. Jan Palokaj s 15 koševa i osam skokova te Scott Chavlovich Jr. s 12 poena bili su najbolji kod gostiju.

Alkar je u novoj, manjoj, gradskoj dvorani odigrao svoju prvu utakmicu u kojoj je nakon neizvjesne završnice stigao do pobjede protiv Vrijednosnica Osijek 82:78. Alkar je uoči posljednje minute imao dva koša viška (76:74), a u ostatku vremena momčadi su se često mijenjale na liniji slobodnih bacanja, međutim, nije to omelo domaćina koji je ipak zadržao prednost.

Domaće je do pete pobjede sezone predvodio Josh Brown s 25 poena, osam skokova i šest asistencija, dok je Bruno Markulin dodao 19 koševa. Ante Gospić s 28 poena i sedam skokova te Abdul Malik s 14 koševa i šest skokova bili su najbolji kod gostiju.

Do teško izborene pobjede stigao je i Zadar koji je slavio u gostima kod Škrljeva sa 88:87 te tako upisao sedmu pobjedu sezone. S druge strane, domaćoj je momčadi ovo bio sedmi poraz.

Dobro je igrao domaćin kroz tri četvrtine, a uoči posljednjih deset minuta imao je pet koševa viška (66:61). Međutim, u prve tri i pol minute posljednje dionice Zadar je napravio seriju 12:0, a iako se domaćin držao na prihvatljivom zaostatku, do pobjede nije uspio doći. Škrljevo je konačan rezultat postavilo tricom u posljednjoj sekundi.

Prvo ime Zadra bio je Mario Little s 26 poena, Mislav Brzoja dodao je 23 koša, a William Magarity 17 koševa i deset skokova. Achraf Yacoubou sa 17 koševa i pet skokova bio je najbolji kod Škrljeva, Stipe Krstanović dodao je 14 poena.