Hazardov pogodak donio pobjedu Chelseaju, Tottenham slavio na Emiratesu

Petar Jenjić • srijeda, 19.12.2018.

Odigrane su i preostale dvije utakmice četvrtfinala engleskog Liga kupa u kojima su do pobjeda stigli Tottenham i Chelsea koji su bili bolji od Arsenala odnosno Bournemoutha...

Tottenham je uspješno odradio gostovanje u četvrtfinalu Liga kupa te prošao u sljedeću fazu. Do pobjede protiv Arsenala momčad Maurizija Pochettina stigla je rezultatom 2:0. Zanimljivo, Tottenham je posljednji puta eliminirao Arsenal iz ovog natjecanja 2008. godine kada ga je uspio i osvojiti.

Prvi pogodak stigao je nakon 20 minuta igre kada je Dele Alli prekrasnom asistencijom uposlio Heung-Min Sona koji se sjurio u kazneni prostor i poentirao pored Petra Čeha. Korejac je tako od posljednjih osam golova Tottenhama u Liga kupu sudjelovao u ukupno pet - s tri gola i dvije asistencije.

Drugi pogodak stigao je u 59. minuti kada je Harry Kane uposlio Allija u prostor, a engleski nogometaš lijepim lobom matirao protivničkog vratara te tako potvrdio pobjedu svoje momčadi.

U istoj fazi natjecanja prošle godine sastali su se Chelsea i Bournemouth, a dvoboj je ponovno završio s istim pobjednikom. Chelsea je minimalno slavio na Stamford Bridgeu te tako došao do četvrte pobjede u četvrtoj međusobnoj utakmici u ovom natjecanju.

Rezultat se nije mijenjao sve do 84. minute kada je domaćin ipak stigao do pogotka koji se na kraju pokazao i pobjedničkim. Loptu je u mrežu uz malo sreće i jedan odbijanac pospremio Eden Hazard.

Belgijski nogometaš tako je sudjelovao kod čak 19 pogodaka svoje momčadi ove sezone u svim natjecanjima (deset golova i devet asistencija). Nijedan igrač iz Premiershipa nema tako dobre brojke.

Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za Chelsea.