Šarić i Bogdanović vrlo dobri u porazima svojih momčadi, Pacersi oštećeni kod posljednjeg Bogdanovićevog pokušaja

Branimir Korać • četvrtak, 20.12.2018.

Dobar nastup je iza Bojana Bogdanovića i Darija Šarića, ali neće biti baš tako sretni. Obojica su upisali poraz, a Bogdanović može biti nezadovoljan i zbog nedosuđenog prekršaja u posljednjoj akciji na susretu kada je mogao odvesti Pacerse do produžetka...

Indiana Pacersi upisali su drugi poraz u nizu i to u derbiju Istoka protiv Toronto Raptorsa. U Kanadi su poraženi 99:96, a susret je mogao završiti drugačije da je dosuđen prekršaj nad Bojanom Bogdanovićem u posljednjim trenucima susreta.

Naime Bogdanović je dobio loptu u posljednjem napadu i kada se dizao na šut za tricu, OG Anuoby ga je zakačio po ruci nakon čega Bogdanoviću ispada lopta, a sudac na opće iznenađenje ne dosuđuje prekršaj i tri bacanja s kojima je hrvatski reprezentativac mogao Pacersima donijeti produžetak.

25 sekundi prije kraja Fred VanVleet ubacio je ključnu tricu koja je donijela vodstvo domaćinu i Raptorsi su tu prednost na kraju zadržali.Vanvleet je krenuo uz šut 1/12, ali nije ga to spriječilo da uzme loptu u ključnom trenutku. "Ako ne želite da šutiram, stavite me na klupu", poručio je nakon susreta.

Kod Toronta Kawhi Leonard ubacio je 28 poena uz deset skokova, a dodao je 17 poena i sedam skokova. Kod Pacersa Victor Oladipo upisao je 20 poena, Bogdanović za 33 minute 18 poena (4/7 za dva, 3/6 za tri, 1/2 slobodna) uz pet skokova, Domantas Sabonis 12 poena uz deset skokova, a Myles Turner deset poena uz 14 skokova i pet blokada.

Minnesota je ispustila pobjedu protiv Detroit Pistonsa i upisala je poraz u produžetku sa 129:123. Na početku zadnje dionice imala je 14 poena prednosti, bolju situaciju na parketu da bi u posljednjoj sekundi primila koš, otišla u produžetak i izgubila.

U svom zadnjem napadu Pistonsi preko Reggieja Jacksona išli po produžetak, nije zabio, ali je priskočio Andre Drummond i 0.6 sekundi prije kraja susreta pogodio je za 118:118.

U produžetku Timberwolvesi nisu izgledali dobro, Pistonsi su iskoristili tu psihološku prednost zbog povratka iz mrtvih te su upisali vrijednu pobjedu.

Blake Griffin nastupio je bolestan, nakon susreta završio je na infuziji, ali je svejedno bio prvo ime Pistonsa s 34 poena i osam skokova. Reggie Bullock dodao je 33 poena, Reggie Jackson 24 uz šest asistencija, a Andre Drummond 16 poena uz 16 skokova. Kod Minnesote Derrick Rose ubacio je 33 poena uz sedam asistencija, Robert Covington 22 poena uz šest skokova, a Dario Šarić za 32 minute ubacio je 15 poena (4/5 za dva, 2/5 za tri, 1/1 slobodna) uz šest skokova i dvije asistencije.

Cleveland Cavaliersi upisali su novi poraz, ovaj put kod Charlotte Hornetsa sa 110:99. Ante Žižić ostao je u rotaciji Cavsa i s klupe je odradio 16 minuta i upisao sedam poena (3/4 za dva, 1/3 slobodna) uz četiri skoka i dvije blokade.

Prvo ime Cavsa bio je Jordan Clarkson s 20 poena, a Jaron Blossomgame dodao je 15 poena. Kod Hornetsa Kemba Walker ubacio je 30 poena, a po 18 su dodali Marvin Williams (deset skokova) i Jeremy Lamb (12 skokova).

Mario Hezonja na parketu je proveo samo četiri minute u visokom porazu Knicksa protiv 76ersa. Knicksi su konstantno padali i nisu uspjeli zaustaviti domaćina koji je u svakoj četvrtini ubacio najmanje 30 poena. Hezonja je upisao dva poena (2/2 slobodna) uz skok. Joel Embiid predvodio je Sixerse s 24 poena i deset skokova, Ben Simmons dodao je 13 poena, 11 skokova i deset asistencija.

Iznenadili su Sunsi koji su u gostima svladali Boston Celticse sa 111:103. Ovo je Sunsima četvrta pobjeda zaredom, a Boston nije imao rješenje za Devina Bookera (25 poena) i Deandrea Aytona (23 poena, 18 skokova). Celticsi su ostali bez Arona Baynesa koji je već nakon dvije minute slomio kost u ruci i napustio je susret. Dragan Bender nije igrao.

Jazzeri su slavili na svom parketu 108:103 protiv Golden State Warriorsa kojima nije pomoglo 32 poena Stephena Curryja i 30 poena Kevina Duranta. Joe Ingles na drugoj strani završio je s 20 poena.

Vrlo dobru utakmicu odigrao je Oklahoma City Thunder u Sacramentu gdje je svladao Kingse sa 132:113. Paul George briljirao je s 43 poena, 12 skokova i sedam asistencija. Russell Westbrook ubacio je 19 poena uz 11 skokova i 17 asistencija.