Real zamrznuo Panathinaikos na -21, Žalgiris u završnici do pobjede kod Darušafake

Petar Jenjić • srijeda, 19.12.2018.

Odigrane su i preostale četiri utakmice 13. kola košarkaške Eurolige. Žalgiris je u završnici stigao do pobjede kod Darušafake, kao i Bayern protiv Armani Milana, dok su pobjede bez većih problema upisali Real Madrid i Maccabi Tel Aviv...

Treću pobjedu u posljednje četiri utakmice upisao je Žalgiris koji je slavio na gostovanju kod Darušafake sa 75:71. Minutu i 15 sekundi prije kraja turska je momčad vodila sa 71:68, ali nakon ubačaja Aarona Whitea i četiri uzastopna poena Lea Westermanna, Žalgiris je ipak izvukao pobjedu.

Brandon Davies sa 17 koševa predvodio je litavsku momčad do pobjede, Leo Westermann dodao je 12 poena, dok su po deset koševa dodali Aaron White (šest skokova) i Marius Grigonis.

Najbolji je u redovima Darušafake bio Ray McCallum sa 17 poena, dok je Jon Diebler dodao 12 koševa.

Maccabi Tel Aviv stigao je do četvrtog slavlja sezone, a trećeg u zadnje četiri utakmice. Danas je na domaćem terenu svladao Himki rezultatom 79:63. Nakon izjednačenog prvog poluvremena koje je domaćin zaključio s četiri koša viška (35:31), treću je četvrtinu dobio s visokih 26:11, a razliku je do kraja bez većih problema uspio sačuvati.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Kendrick Ray sa 17 poena, dok je Scottie Wilbekin dodao 14 koševa, a Michael Roll deset poena i pet asistencija.

Himki je predvodio Jordan Mickey s 15 koševa i sedam skokova, dok su po 11 koševa dodali Tony Crocker i Egor Vjalcev.

U vrlo izjednačenoj utakmici s dosta promjena u vodstvu do pobjede je stigao Bayern koji je slavio u gostima kod Armani Milana. Domaćin je minutu prije kraja vodio sa 78:74, međutim, sa šest uzastopnih poena Bavarci su stigli do preokreta. Imao je Milano dosta prilika za postizanje novih poena u preostalom vremenu, međutim, nije bio precizan i Bayern je odnio pobjedu u München.

Derrick Williams, koji je ubacio tri od spomenutih šest poena, susret je zaključio s 21 košem i šest skokova, čime je ujedno bio i najbolji strijelac susreta, a slijedio ga je Petteri Koponen s 13 poena.

Mike James sa 17 poena, šest skokova i osam asistencija bio je najbolji u redovima talijanske momčadi, Vladimir Micov susret je zaključio sa 16 koševa i pet skokova.

11. pobjedu upisao je Real Madrid koji je na domaćem terenu dominantno slavio protiv Panathinaikosa, Kraljevski klub slavio je rezultatom 89:68. Već nakon prve četvrtine domaćin je vodio s 23:10, a prednost nije ispustio do kraja utakmice. U završnim minutama treće četvrtine gosti su stigli na minus šest (59:53), međutim, Real se vrlo brzo vraća na dvoznamenkastu razliku te dolazi do uvjerljive pobjede.

Najbolji je u redovima Reala bio Fabien Causeur s 14 koševa, Facundo Campazzo dodao je 13 poena i pet asistencija, a Walter Tavares 11 koševa i sedam skokova.

Goste je predvodio Keith Langford s 20 poena, dok je Nick Calathes susret zaključio sa 17 koševa i pet skokova.